Πάτησε κορυφή ο Αντίμαχος

Ιανουάριος 23, 2022

Με γκολ του Θεολόγου Πανταρώτα απ’ το 35ο λεπτό της αναμέτρησης ο Αντίμαχος επικράτησε με 1-0 του Α.Ο Λειψών για την 6η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας του Ομίλου νήσων και πάτησε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα φτάνοντας τους 11 βαθμούς όσους έχει και η ομάδα του Ξάνθου Πάτμου.

Οι τυπικά γηπεδούχοι είχαν την κυκλοφορία και προσπάθησαν να δημιουργήσουν από πλάγια τις προϋποθέσεις για να φτάσουν στο γκολ πετυχαίνοντας το τελικά στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Πανταρώτα.

Στο δεύτερο μέρος ανέβασαν την απόδοση τους, δεν κατάφεραν όμως να πετύχουν και δεύτερο γκολ έχοντας αρκετές καλές στιγμές αλλά και δύο δοκάρια με τον Α.Ο Λειψών να ψάχνει στο τέλος την ισοφάριση να έχει μια καλή ευκαιρία σε κεφαλιά του Σπύρου με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος.

Παράπονα απ’ την διαιτησία του Στρατίκη έχουν τόσο οι γηπεδούχοι για τα αρκετά φάουλ και τις κίτρινες κάρτες όσο και η ομάδα του Α.Ο Λειψών που ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Σπύρου στο 90’. Χωρίς προβλήματα οι Πατσιαούρας και Βέροιος.

Αντίμαχος: Κατσαρός, Κατσάφαρος (50’ Κόμπος Σ.), Μουνούχος, Σκαλέρης Γ., Τσατσακλάς Δ., Πέντσας, Σκαλέρης Σ., Μαντάς, Πανταρώτας (79’ Τσατσακλάς Ν.), Μούκας (90’ Συνεσίου Β.), Φαβάτσης.

Α.Ο Λειψών: Σκλαβούνος, Βοζιανός, Λουλάς (46’ Κλαψής), Κουτούζος Σ., Παπαδέλιας, Καΐρης, Σπύρου, Παπαδέλιας Μ. (86’ Κραμβουσανός), Σκλαβούνος (90’ Κουτούζος Ν.), Γρύλλης Π., Μάγγος (94’ Καρύδης)