Νίκη παραμονής για τον Αντίμαχο

Φεβρουάριος 12, 2014

Σκοράροντας σε καίρια σημεία του αγώνα ο Αντίμαχος κατάφερε να επικρατήσει με 3-0 της Α.Ε Λέρου για την 17η αγωνιστική της Α' κατηγορίας (Α' όμιλος) και ουσιαστικά σφράγισαν την παραμονή τους. Με αρκετές απουσίες και με μόλις 14 ποδοσφαιριστές (αρκετοί απ' το εφηβικό) ταξίδεψε η ΑΕΛ η οποία δε μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να φανεί απειλητική.

Με το καλημέρα στο ματς οι "κόκκινοι" πήραν προβάδισμα όταν ο Ατσαλάκης μπήκε στην περιοχή, ο Καρπάθιος τον ανέτρεψε με τον Φραγκιαδάκη να δείχνει την άσπρη βούλα και τον Γαβριήλ Συνεσίου να σημαδεύει σωστά για το 1-0. Μετά το γκολ οι γηπεδούχοι πίεσαν για να καθαρίσουν γρήγορα το ματς ωστόσο είτε ο Γκούτογλου είτε τα δοκάρια του τους σταματούσαν και εκεί που οι ποδοσφαιριστές του Αντίμαχου τα είχαν με την τύχη τους ο Μάκης Ζερβός από κοντά πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρος έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι ο Αντίμαχος κατάφερε να σκοράρει γρήγορα με τον Μάκη Ζερβό στο 52' λεπτό να πλασάρει στην κίνηση τον Γκούτογλου και ουσιαστικά κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να πετύχουν και άλλα τέρματα χωρίς επιτυχία και τους φιλοξενούμενους να δείχνουν κουρασμένοι και να έχουν στο μυαλό τους τα επόμενα παιχνίδια στα οποία πρέπει να πάρουν βαθμούς.