Υπόκλιση στον παικταρά: Ο Μέσι οδηγεί την Μπαρτσελόνα στον τελικό του Champions League

Μάιος 02, 2019

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λιονέλ Μέσι που πέτυχε δύο γκολ η Μπαρτσελόνα νίκησε με 3-0 την Λίβερπουλ στο Καμπ Νου και έχει πάρει το ξεκάθαρο προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του Champions League.

Η ισπανική ομάδα μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοσή της αλλά αυτό δεν την εμπόδισε να πάρει μία καθαρή νίκη κόντρα στην Λίβερπουλ που σπατάλησε μοναδικές ευκαιρίες για να πετύχει τουλάχιστον ένα γκολ. Ο Λουίς Σουάρες έδωσε το προβάδισμα στην Μπαρτσελόνα και με 1-0 οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος η Λίβερπουλ πολιόρκησε την Μπαρτσελόνα αλλά από την στιγμή που δεν μπορούσε να βάλει γκολ τιμωρήθηκε από τον Λιονέλ Μέσι που μέσα σε ελάχιστα λεπτά πέτυχε δύο γκολ και πλέον η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε είναι με το ένα πόδι στον τελικό του Champions League.