Λύγισαν στο τάι μπρέικ οι κορασίδες

Ιανουάριος 31, 2024
Σε ένα ματς διαφήμιση οι κορασίδες της Τελχινίδας λύγισαν, εκτός έδρας, στο τάι μπρέικ από την ομάδα του Ροδίων άθλησις.
Οι νεαρές αθλήτριες και των δύο ομάδων, αγωνίσθηκαν με πάθος για τη νίκη και με την αγωνιστική τους απόδοση έδειξαν για ακόμη μία φορά το υψηλό επίπεδο του βόλεϊ στο νησί στις αναπτυξιακές ηλικίες.
Η Τελχινίδα μπήκε δυναμικά στον αγώνα και πήρε το 1ο σετ με 15-25. Τα επόμενα δύο σετ ανήκαν στις γηπεδούχες,  που ήταν πιο αποτελεσματικές επιθετικά (25-19, 25-15). Μετά το 2-1 σετ οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν, επικράτησαν με 19-25 και έστειλαν το ματς στο τάι μπρεικ. Το Ροδίων άθλησις ήταν καλύτερο  στο τελευταίο σετ και τελικά επικράτησε με 15-11 και 3-2 σετ.
Ροδίων άθλησις - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-2 σετ σε 123΄(15-25 σε 25΄,25-19 σε 27΄, 25-15 σε 24΄,19-25 σε 25΄και 15-11 σε 22΄)
Ροδίων άθλησις: (Νίκος Μακρής) Γενημανώλη, Τζατζάκη (λ), Θεοδωρίδου, Ι. Κρόκου, Καλημεράκη, Ρουσσάκη (λ), Μ. Μαύρου, Δ. Μαύρου, Κ. Κρόκου, Λυκοπάντη, Βυρίνη και Μαλλέ.
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Γκιούλ Μπεκίρογλου, Μιχαέλα Ευσταθίου, Χρυσή Παρίση, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Ιωάννα Χατζηδάκη, Φωτεινή Γενναιοπούλου, Αγάπη Ροδίτη, Δέσποινα Μαστόρου (λ), Χριστίνα Δογιάμα, Δέσποινα Βαλταδώρου, Σοφία Χριστοδούλου, Ηλέκτρα Σκαρτσίλη, Κων/να Αγγελίτση και Κριστιάνα Ζντράβα.
Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Μαίρη Παπαδούλη.