"Διπλό" στην Κάλυμνο ο Νικαγόρας

Μάρτιος 09, 2020

Με 1-4 κατάφερε να επικρατήσει η ομάδα του Νικαγόρα για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής στην Κάλυμνου του Α.Ο Βαθύ.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Κεφάλου έφτασε τους 12 βαθμούς και παράλληλα κράτησε και το πλεονέκτημα της έδρας για την μεταξύ τους αναμέτρηση. Και οι δύο ομάδες χρησιμοποίησαν αρκετούς νεαρούς στην σημερινό ματς.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα με αυτογκόλ του Μπαϊράμη στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Αντώνης Πέρος με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 0-2 για την ομάδα της Κεφάλου.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ξαναμπήκαν στην διεκδίκηση της αναμέτρησης με τον Γιαννίτση να μειώνει στο 1-2 όμως οι Μάκης Ζερβός και Μανώλης Κορδιστός ήταν αυτοί που διαμόρφωσαν το τελικό 1-4.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Βασίλης Κατέρης με βοηθούς τους Πατσιαούρη και Ξουρή.

Α.Ο Βαθύ: Σουσαφίρης, Ασπράς (60’ Πολυγένης), Μπαϊράμης Μ., Φράγκος, Χαραμής (65’ Καλαφάτης), Μουσσάς, Βεζυρόπουλος, Τρικοίλης, Γιαννίτσης, Σεργίου, Καμπούρης (65’ Σφουγγάριστος).

Νικαγόρας: Ανθούλης, Κορκής, Διακογιάννης, Στρατής (85’ Φούσκας), Ζερβός Γ., Παντελής, Ζερβός Μ., Κοκκαλάκης Μ., Κορδιστός, Πέρος, Σκευοφύλαξ.