Γιώργος Κυρίτσης : “Είμαστε μια δυνατή ομάδα που έχει μόνο μία επιλογή: να νικήσει- Πλήρες ψηφοδέλτιο με 120 υποψηφίους και αέρα νίκης.”

Μάιος 06, 2019 Σχολιάστε πρώτοι!
jumbo-banner

Με 120 υποψηφίους και με πλήρη ψηφοδέλτια σε όλες τις δημοτικές ενότητες και στις κοινότητες, η Δύναμη Αλλαγής-ΚΩΣ 2023 κατέθεσε σήμερα το συνδυασμό της στο Πρωτοδικείο.

Είμαστε μια πολύ δυνατή ομάδα που συνδυάζει την εμπειρία με την ορμή και τον ενθουσιασμό των νέων ανθρώπων.

Είναι μια δυνατή ομάδα που έχει μόνο μία επιλογή: να νικήσει.

Τα στοιχεία από τη στελέχωση του συνδυασμού της Δύναμης Αλλαγής είναι εντυπωσιακά αφού από τους 120 υποψηφίους

-Οι 49 υποψήφιοι είναι γυναίκες.

-Οι 48 υποψήφιοι είναι κάτω των 40 ετών.

-Οι 57 υποψήφιοι θέτουν για πρώτη φορά υποψηφιότητα.

Η Δύναμη Αλλαγής και ο Γιώργος Κυρίτσης αισθάνονται την ανάγκη να ευχαριστήσουν όλους όσους εκδήλωσαν την πρόθεση να είναι υποψήφιοι αλλά λόγω των περιορισμένων θέσεων αυτό δεν κατέστη δυνατό. Και ήταν πάρα πολλοί αυτοί…

Σε δήλωση του, ο Δήμαρχος Κω Γιώργος Κυρίτσης, αμέσως μετά την κατάθεση του συνδυασμού στο Πρωτοδικείο, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

“Η Κως κοιτάζει μόνο μπροστά.

Στις 26 Μαΐου οι πολίτες θα πάρουν και πάλι τη σωστή απόφαση, θα στηρίξουν τις δυνάμεις της προόδου και της συνεργασίας. Αυτούς που έχουν έργο αλλά και πρόγραμμα για την Κω του 2023, την Κω του μέλλοντος μας.

Έχουμε έργο, πρόγραμμα και μια δυνατή ομάδα με εμπειρία, ικανότητα και τον ενθουσιασμό που μας δίνει η συμμετοχή των νέων ανθρώπων.

Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους δίνουν μαζί μας αυτή τη μάχη. Και περισσότερο από όλους τον απλό πολίτη της Κω, αυτόν που μας δείχνει τη στήριξη, την αγάπη και την εμπιστοσύνη του.

Προχωράμε μπροστά με αισιοδοξία και χαμόγελο. Ζητάμε μια καθαρή και ισχυρή εντολή από τους πολίτες για να προχωρήσουμε στις μεγάλες αλλαγές και ανατροπές που περιέχει το πρόγραμμά μας για την Κω του 2023.”

Δύναμη Αλλαγής ΚΩΣ 2023 (ονομασία συνδυασμού)

Κυρίτσης Γεώργιος του Ιωάννη (Υποψήφιος Δήμαρχος)

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥ

(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι)

1. Ζαμάγιας Αντώνιος του Αριστείδη

2. Κάννου Αγγελική του Παναγιώτη

3. Κάππας Ιπποκράτης (Paul) του Χρήστου

4. Κασίου Σωτήρης – Μιχάλης Α.Π.

5. Κιαπόκα Καλλιόπη του Κωνσταντίνου

6. Κιάρης Μηνάς του Γεωργίου

7. Κουτσουδάκη-Τρύπα Μαρία του Γεωργίου

8. Σοφιανού Ευγενία (Νία) του Ιωάννη

9. Σοφού-Ζερβού Βασιλεία (Βάσω) του Βασιλείου

10.Τσαμπουνιάρης Χριστόδουλος του Αποστόλου

11. Χατζηκαλύμνιος Μιχαήλ του Ευαγγέλου

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ

(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι)

1. Βραχνού Κοντέσσα του Αντωνίου

2. Ζερβός Εμμανουήλ του Νικολάου

3. Κρητικός Αντώνιος του Σεβαστού

4. Λοϊζος Σταμάτιος του Νικολάου

5. Μυλωνάς Νικόλαος του Ευαγγέλου

6. Ντινώρης Εμμανουήλ του Αθανασίου

7. Παπαχρήστου-Ψύρη Ευτέρπη του Γρηγορίου

8. Πιστικάκης Μιχαήλ του Εμμανουήλ

9. Σκουφεζή Μαρία του Αναστασίου

10. Τσαγγάρης Ιωάννης του Κοντοσταύλη

11. Φεσσάρας Νικόλαος του Σωκράτη

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΩ

(Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι)

1. Βαβλάς Άγγελος του Ιωάννη

2. Γερασκλής Δαυίδ του Ιωάννη

3. Ζαμάγιας Κωσταντίνος του Φραγκούλη

4. Ζερβός Ιωάννης του Αγγελή

5. Θαλασσινός Ιωάννης του Γεωργίου

6. Καβαξή Ρειχάν του Αλή

7. Κασιώτη-Βοναπάρτη Ειρήνη του Δημητρίου

8. Κόπελλος Νικόλαος του Εμμανουήλ

9. Κυριάκης Ειρηναίος-Αλέξανδρος του Δημητρίου

10. Κώστογλους Ελευθέριος του Γεωργίου

11. Λιμπέρης Ηλίας του Ιωάννη

12. Μαραγκός Σεβαστιανός του Αριστείδη

13. Μουζουράκης Θεόφιλος του Ευαγγέλου

14. Γρηγοριάδη-Παντελίκιζη Βασιλεία (Βάσω) του Κίμωνα

15. Παπούλης Διονύσιος του Αναστασίου

16. Παρισίδη Σμαραγδή (Σμάρω) του Γεωργίου

17. Πατούρης Αριστοτέλης του Γεωργίου

18. Πέτρου Οριάννα του Κέντρο

19. Πη Βασιλεία (Βάσω) του Βασιλείου

20. Πλατέλλας Σταμάτιος του Θεόφιλου

21. Σιφάκης Ηλίας του Δημητρίου

22. Σταματάκης Αθανάσιος (Θάνος) του Γεωργίου

23. Τλέ Νιλουφέρ του Χαλήλ

24. Τουμπαζή Ταμάρα-Μαρία του Απόστολου

25. Τσιτσιμπίκου-Καλτσάτη Φωτεινή του Νικολάου

26. Χαλδζίδη Φωτεινή του Μιχαήλ

27. Χατζηπαυλής Βασίλειος του Δημητρίου

28. Χατζηχριστοφή Ειρήνη του Ευαγγέλου

29. Cogar Lynn-Judith (Ελένη) του Harold

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Αντιμάχειας

1. Γιακούμαρου Φλωρεντία(Φλώρα) του Χαράλαμπου

2. Γιάννης Ευθύμιος του Αρέστη

3. Ζαχαρίου Ουρανία (Ράνια) του Παναγιώτη

4. Λιμπέρη Μαρία του Ελευθερίου

5. Μέρης Αντώνιος του Μιχαήλ

6. Πατέρας Μιχαήλ του Νικηφόρου

7. Πέτρου Κυριάκος (Κένυς) του Γεωργίου

8. Σαράγιας Ηλίας του Χαράλαμπου

9. Σκαρούλη Ευδοκία (Εύη) του Δημητρίου

10. Φραζάκη-Γιαλεσάκη Αφροδίτη του Νικολάου

11. Φώτης Νίκος του Χαράλαμπου

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Ασφενδιού

1. Αγαδάκη Γεωργία του Αναστασίου

2. Βρόντου-Λαμπρόγλου Αννα του Μικέ

3. Ζερβάνος Ηλίας του Ιπποκράτη

4. Καζάλα Ειρήνη του Διονύση

5. Καλλούδη Αναστασία του Νικολάου

6. Μαλιλής Σταμάτιος του Μιχαήλ

7. Μπαλάσας Μιχαήλ του Δημητρίου

8. Παρασκευαδάκης Γεώργιος του Ιωάννη

9. Πης Νικόλαος του Βασιλείου

10. Σώχος Μιχαήλ του Κωνσταντίνου

11. Χατζαντώνη Αγγελική του ΣτέργουΥποψήφιοι

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Καρδάμαινας

1. Διακομανώλης Αντώνιος του Δημητρίου

2. Κανάκη Χριστίνα του Γεωργίου

3. Καραναστάσης Ιωάννης του Γεωργίου

4. Ντινώρης Ιωάννης του Κυριάκου

5. Πανηγυράκη Τριανταφυλλιά (Λίτσα) του Γεωργίου

6. Περαντωνάκης Αντώνιος του Ιωάννη

7. Πη Αικατερίνη

8. Πόγιας Νικόλαος του Αντωνίου

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Κεφάλου

1. Βαβίθη Ευφροσύνη-Γεωργία του Αντωνίου

2. Δημητρακιού Ανθούλα του Θεοδοσίου

3. Δραμουντανή Ανθούλα του Σεβαστιανού

4. Ζησόπουλος Στέφανος του Σωτήρη

5. Καματερός Ιωάννης του Ιάκωβου

6. Κοκαλάκης Γεώργιος του Αντωνίου

7. Κουζούκας Αθανάσιος του Διαμαντή

8. Μπινιάς Δημήτριος του Βασιλείου

9. Ράπανος Μιχαήλ του Θεοδώρου

10. Σοφιανός Αλέξανδρος του Σπυρίδωνος

11. Φουρτούνη Χρυσοβαλάντου-Μαρία (Βαλάντω) του Εμμανουήλ

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Κω

1. Αντωνίου Παναγιώτης (Τάκης) του Δημητρίου

2. Βερόπουλος Βασίλειος του Γεωργίου

3. Γερακιός Σακελλάριος (Σάκης) του Αντωνίου

4. Δρόσου-Πασσανικολάκη Διονυσία (Σούλα) του Μιχαήλ

5. Κατσαντώνης Δημήτριος του Παναγιώτη

6. Κορμανού Ευτυχία του Χαρίλαου

7. Κουτσουμπάρη-Ζερβάνου Ελευθερία-Ειρήνη του Γεωργίου

8. Μαρκάκης Ιωάννης του Νικολάου

9. Μουσελίμης Δημήτριος του Γεωργίου

10. Μπρόκου Κωνσταντίνα του Μιχαήλ

11. Πασπαράς Μιχαήλ του Σεβαστού

12. Πετρής Πέτρος του Εμμανουήλ

13. Σαρρής Γεώργιος-Μάριος του Αντωνίου

14. Χαδούλης Βασίλειος του Γεωργίου

15. Χατζηνικολάου Σμαραγδή του Νικολάου

Χατζηπαυλή Ευαγγελία του Σταματίου

17.Χόνδρου Αικατερίνη του Μιχαήλ

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Πυλίου

1. Καραθωμάς Αθανάσιος του Δημητρίου

2. Κεφαλιανός Αναστάσιος του Εμμανουήλ

3. Μαρίνος Μιχαήλ του Σάββα

4. Ντινόρη Μαρία του Λεόντιου

5. Ξενίκας Παύλος του Γεωργίου

6. Πάχος Θεόδωρος του Γεωργίου

7. Πλαγγέττη Μαρία – Χρυσοβαλάντου του Αντωνίου

8. Τσαμπουνιάρη Αποστολία του Γεώργιου

9. Φορόζη-Τσιγαρά Γεωργία του Βασιλείου

10. Χατζηβασίλη-Μούρα Ελένη του Θωμά

11. Χατζηστέργος Νεκτάριος του Στέργου

Προσθήκη νέου σχολίου
Tο kostoday.com δημοσιεύει κάθε σχόλιο. Θεωρούμε ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του.
Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

 

 

eshopkos-foot kalymnosinfo-foot kalymnosinfo-foot nisyrosinfo-footer lerosinfo-footer mykonos-footer santorini-footer kosinfo-foot expo-foot