"Θριάμβος" με Τριμμάτη ο Ατρόμητος, 6-2 τον Ολυμπιακό

Νοέμβριος 25, 2018

Μία από τις πιο θεαματικές νίκες, όχι μόνο λόγω του σκορ, αλλά και της δυναμικότητας του αντιπάλου, πέτυχε η U19 του Ατρόμητου στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 6-2 του Ολυμπιακού.

Το παιχνίδι όπως εύκολα καταλαβαίνει κανείς δεν σηκώνει ιδιαίτερη κριτική, καθώς με εξαίρεση τα πρώτα λεπτά οι "ερυθρόλευκοι" παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων, την ώρα που ο Τριμμάτης έκανε… πάρτι.

Ο επιθετικός των γηπεδούχων έδειξε το δρόμο προς τη νίκη με τα δύο τέρματα που πέτυχε στο 15′ και στο 24′ , με τους γηπεδούχους απλά να μειώνουν με την κεφαλιά του Βοΐλη στο 41′. Αντί όμως να ξεκινήσει η αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Ατρόμητος συνέχισε να κυριαρχεί…

Ο Τσακίρης στο 60’, ο Τριμμάτης στο 67’ και στο 94’ και ο Βαγγέλης στο 90’ σημείωσαν τα άλλα γκολ των γηπεδούχων, με τους ποδοσφαιριστές του Ρικάρντο Γκόμεζ να περιορίζονται σε ρόλο παρατηρητή και απλά να μειώνουν στις καθυστερήσεις με τον Ράμα.

Οι συνθέσεις…

Ατρόμητος: Μανδάς, Νταούλιας, Βιταλιώτης, Χοχλαστός, Λώλος, Ξενοπανάγος, Χριστόπουλος, Τσακίρης (82’ Ανδριόπουλος), Τριμμάτης, Ρούνης (89’ Μέμα), Βαγγέλης.

Ολυμπιακός: Καραργύρης, Ράμα, Πέιος, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Γλυνός (58’ Τσερκώνης), Φέκκας, Ντουμάνης (58’ Μαρίνος), Βοΐλης, Μπουλάρι.