Κουρασμένη, με προβλήματα, αλλά νικήτρια η ΑΕΚ

Ιούλιος 30, 2015

Η ΑΕΚ νίκησε 1-0 στο φιλικό με τη Χάποελ Ιερουσαλήμ παρά το γεγονός ότι δεν έπαιξε καλά, ενώ φαινόταν και κουρασμένη.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ είχε τον έλεγχο, αλλά δεν κατόρθωσε να δημιουργήσει ευκαιρίες προς την αντίπαλη εστία.

Στο δεύτερο 45λεπτο η Ενωση αντιμετώπιζε προβλήματα στην άμυνά της και η κατάσταση βελτιώθηκε με την είσοδο του Κορδέρο.

Το γκολ ήρθε στο 67’ όταν ο Γροντής γύρισε τη μπάλα στον Γκάλο και ο δεξιός μπακ της ΑΕΚ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με δεξί δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0. Οι '΄κιτρινόμαυροι" κατόρθωσαν να μετατρέψουν σε γκολ την πρώτη τους φάση στο β' ημίχρονο.

Ο Τραϊανός Δέλλας δεν χρησιμοποίησε τον Μπαρόχα και τον Βάργκας. Ο πρώτος ταλαιπωρείται από ίωση στο αναπνευστικό και ο δεύτερος προτιμήθηκε να μην επιβαρυνθεί.

ΑΕΚ (Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Ανέστης, Βασιλαντωνόπουλος, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Πεταυράκης, Ανάκογλου, Γιόχανσον, Γροντής, Ζόριτς, Μπαρμπόσα, Κρισάντους.
ΑΕΚ (Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Ανέστης (56' Βούρας), Γκάλο, Λαμπρόπουλος (56' Κολοβέτσιος), Τζανετόπουλος (56' Άρθρο), Πεταυράκης (56΄Σοϊλέδης), Κορδέρο, Ανάκογλου (56' Σιμόες), Γροντής (78' Φαγέ), Πλατέλας, Αραβίδης, Τζεμπούρ
Χάποελ Ιερουσαλήμ: Σάιτκοφ, Νίμνι, Έρμον, Λερμάν, Κόεν, Στάιν, Ναόρ Ζαμπάκ, Χαντάν, Οζ Ζαμπάκ, Μπουλχιάν, Μπεν Λούλου