Η Ε.Ο.Κ. ανακοίνωσε το πρόγραμμα της πρεμιέρας στον 2ο όμιλο νότου της Γ’ Εθνικής… Η πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος θα γίνει την Κυριακή 11 Οκτωβρίου στις 17:00, με τον Ιπποκράτη να φιλοξενεί το Μαρούσι. Πρόκειται για ένα μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε δύο ομάδες που θα παίξουν πρωταγωνιστικό ρόλο τη νέα αγωνιστική περίοδο.
Η Ε.Ο.Κ. ανακοίνωσε ότι όλα τα παιχνίδια θα διεξαχθούν στις 17:00, αν και είναι βέβαιο ότι θα υπάρξουν πολλές αλλαγές στο πρόγραμμα.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΙΠΠΠΟΚΡΑΤΗ ΣΤΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
1η (11/10): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Μαρούσι
2η (18/10): Ιλίσια (17:00): Ηλυσιακός- Ιπποκράτης Κω
3η (25/10): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Πρωτέας Βούλας
4η (01/11): Χαλκιοπούλειο (17:00): Έσπερος Λαμίας- Ιπποκράτης Κω
5η (08/11): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Αγία Παρασκευή
6η: (15/11): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Άρης Πετρούπολης
7η (22/11): Νίκαια (17:00): Άρης Νικαίας- Ιπποκράτης Κω
8η (29/11): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Κάδμος Θήβας
9η: (06/12): Νέα Αλικαρνασσός (17:00): Ηρόδοτος- Ιπποκράτης Κω
10η (13/12): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Α.Ο. Τρίτων
11η (20/12): Ναξος (17:00): Πανναξιακός- Ιπποκράτης Κω
12η (10/01): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Α.Ο. Σπόρτιγκ
13η (17/01): Χανιά (17:00): Κύδων Χανίων- Ιπποκράτης Κω
14η (24/01): Μαρούσι (17:00): Μαρούσι- Ιπποκράτης Κω
15η (31/01): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Ηλυσιακός
16η (07/02): Βούλα (17:00): Πρωτέας Βούλας- Ιπποκράτης Κω
17η (14/02): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Έσπερος Λαμίας
18η (21/02): Κοντόπευκο (17:00): Αγία Παρασκευή- Ιπποκράτης Κω
19η (28/02): Πετρούπολη (17:00): Άρης Πετρούπολης- Ιπποκράτης Κω
20η (06/03): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Άρης Νικαίας
21η (20/03): Θήβα (17:00): Κάδμος Θήβας- Ιπποκράτης Κω
22η (27/03): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Ηρόδοτος
23η (03/04): Στρέφη (17:00): Α.Ο. Τρίτων- Ιπποκράτης Κω
24η (10/04): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Πανναξιακός
25η (17/04): Σπόρτιγκ (17:00): Α.Ο. Σπόρτιγκ- Ιπποκράτης Κω
26η (24/04): Κως (17:00): Ιπποκράτης Κω- Κύδων Χανίων
Μία μέρα νωρίτερα και συγκεκριμένα το Σάββατο 10 Οκτωβρίου πρόκειται να διεξαχθεί τελικά το παιχνίδι της πρεμιέρας ανάμεσα στον Ιπποκράτη Κω και τον Π.Α.Ο.Κ. για την Α1 Γυναικών. Μάλιστα η αυλαία της σεζόν θα ανοίξει από την Κω αλλά και από τον «τάφο του Ινδού» με το ντέρμπι Παναθηναϊκός- Πρωτέας Βούλας.
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(10/10):
Δ.Κ.Γ. Κω (16:00): Ιπποκράτης Κω- Π.Α.Ο.Κ.
Α. Νικολαΐδης (16:00): Παναθηναϊκός- Πρωτέας Βούλας
ΚΥΡΙΑΚΗ(11/10):
Λευκάδα (14:00): Νίκη Λευκάδας- Ολυμπιακός
Πετρούπολη (14:30): Άρης Πετρούπολης- Γ.Σ. Κρόνος
Γλυφάδα (14:30): Τερψιθέα Γλυφάδας- Αθηναϊκός
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(17/10):
Άγιος Δημήτριος (19:00): Γ.Σ. Κρόνος- Παναθηναϊκός
ΚΥΡΙΑΚΗ(18/10):
Π.Α.Ο.Κ. (12:00): Π.Α.Ο.Κ.- Τερψιθέα Γλυφάδας
Γ. Γεννηματάς (12:00): Πρωτέας Βούλας- Ιπποκράτης Κω
Εργάνη (13:00): Αθηναϊκός- Νίκη Λευκάδας
Γλυφάδα (14:30): Ολυμπιακός- Άρης Πετρούπολης
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(24/10):
Α. Νικολαΐδης (16:00): Παναθηναϊκός- Ολυμπιακός
Γ. Γεννηματάς (17:00): Πρωτέας Βούλας- Γ.Σ. Κρόνος
ΚΥΡΙΑΚΗ(25/10):
Λευκάδα (14:00): Νίκη Λευκάδας- Π.Α.Ο.Κ.
Πετρούπολη (14:30): Άρης Πετρούπολης- Αθηναϊκός
Γλυφάδα (14:30): Τερψιθέα Γλυφάδας- Ιπποκράτης Κω
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(31/10):
Γλυφάδα (15:00): Τερψιθέα Γλυφάδας- Πρωτέας Βούλας
Εργάνη (16:00): Αθηναϊκός- Παναθηναϊκός
ΚΥΡΙΑΚΗ(01/11):
Π.Α.Ο.Κ. (12:00): Π.Α.Ο.Κ.- Άρης Πετρούπολης
Κως (12:00): Ιπποκράτης Κω- Νίκη Λευκάδας
Γλυφάδα (14:30): Ολυμπιακός- Γ.Σ. Κρόνος
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(07/11):
Γ. Γεννηματάς (17:00): Πρωτέας Βούλας- Ολυμπιακός
Άγιος Δημήτριος (19:00): Γ.Σ. Κρόνος- Αθηναϊκός
ΚΥΡΙΑΚΗ(08/11):
Πετρούπολη (12:00): Άρης Πετρούπολης- Ιπποκράτης Κω
Λευκάδα (14:00): Νίκη Λευκάδας- Τερψιθέα Γλυφάδας
Α. Νικολαΐδης (14:00): Παναθηναϊκός- Π.Α.Ο.Κ.
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(14/11):
Εργάνη (16:00): Αθηναϊκός- Ολυμπιακός
ΚΥΡΙΑΚΗ(15/11):
Κως (12:00): Ιπποκράτης Κω- Παναθηναϊκός
Π.Α.Ο.Κ. (12:00): Π.Α.Ο.Κ.- Γ.Σ. Κρόνος
Λευκάδα (14:00): Νίκη Λευκάδας- Πρωτέας Βούλας
Γλυφάδα (14:30): Τερψιθέα Γλυφάδας- Άρης Πετρούπολης
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(28/11):
Α. Νικολαΐδης (16:00): Παναθηναϊκός- Τερψιθέα Γλυφάδας
Γ. Γεννηματάς (17:00): Πρωτέας Βούλας- Αθηναϊκός
ΚΥΡΙΑΚΗ(29/11):
Άγιος Δημήτριος (12:00): Γ.Σ. Κρόνος- Ιπποκράτης Κω
Γλυφάδα (14:30): Ολυμπιακός- Π.Α.Ο.Κ.
Πετρούπολη (14:30): Άρης Πετρούπολης- Νίκη Λευκάδας
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ(06/12):
Κως (12:00): Ιπποκράτης Κω- Ολυμπιακός
Π.Α.Ο.Κ. (12:00): Π.Α.Ο.Κ.- Αθηναϊκός
Λευκάδα (14:00): Νίκη Λευκάδας- Παναθηναϊκός
Πετρούπολη (14:30): Άρης Πετρούπολης- Πρωτέας Βούλας
Γλυφάδα (14:30): Τερψιθέα Γλυφάδας- Γ.Σ. Κρόνος
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(12/12):
Α. Νικολαΐδης (16:00): Παναθηναϊκός- Άρης Πετρούπολης
ΚΥΡΙΑΚΗ(13/12):
Εργάνη (13:00): Αθηναϊκός- Ιπποκράτης Κω
Γ. Γεννηματάς (14:00): Πρωτέας Βούλας- Π.Α.Ο.Κ.
Άγιος Δημήτριος (14:00): Γ.Σ. Κρόνος- Νίκη Λευκάδας
Γλυφάδα (14:30): Ολυμπιακός- Τερψιθέα Γλυφάδας
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(09/01):
Εργάνη (16:00): Αθηναϊκός- Τερψιθέα Γλυφάδας
Γ. Γεννηματάς (17:00): Πρωτέας Βούλας- Παναθηναϊκός
Άγιος Δημήτριος (19:00): Γ.Σ. Κρόνος- Άρης Πετρούπολης
ΚΥΡΙΑΚΗ(10/01):
Π.Α.Ο.Κ. (12:00): Π.Α.Ο.Κ.- Ιπποκράτης Κω
Γλυφάδα (14:30): Ολυμπιακός- Νίκη Λευκάδας
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(16/01):
Α. Νικολαΐδης (16:00): Παναθηναϊκός- Γ.Σ. Κρόνος
ΚΥΡΙΑΚΗ(17/01):
Κως (12:00): Ιπποκράτης Κω- Πρωτέας Βούλας
Λευκάδα (14:00): Νίκη Λευκάδας- Αθηναϊκός
Πετρούπολη (14:30): Άρης Πετρούπολης- Ολυμπιακός
Γλυφάδα (14:30): Τερψιθέα Γλυφάδας- Π.Α.Ο.Κ.
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(23/01):
Εργάνη (16:00): Αθηναϊκός- Άρης Πετρούπολης
Άγιος Δημήτριος (19:00): Γ.Σ. Κρόνος- Πρωτέας Βούλας
ΚΥΡΙΑΚΗ(24/01):
Π.Α.Ο.Κ. (12:00): Π.Α.Ο.Κ.- Νίκη Λευκάδας
Κως (12:00): Ιπποκράτης Κω- Τερψιθέα Γλυφάδας
Γλυφάδα (14:30): Ολυμπιακός- Παναθηναϊκός
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(30/01):
Α. Νικολαΐδης (16:00): Παναθηναϊκός- Αθηναϊκός
Γ. Γεννηματάς (17:00): Πρωτέας Βούλας- Τερψιθέα Γλυφάδας
Άγιος Δημήτριος (19:00): Γ.Σ. Κρόνος- Ολυμπιακός
ΚΥΡΙΑΚΗ(31/01):
Λευκάδα (12:00): Νίκη Λευκάδας- Ιπποκράτης Κω
Πετρούπολη (14:30): Άρης Πέτρούπολης- Π.Α.Ο.Κ.
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(06/02):
Γλυφάδα (15:00): Ολυμπιακός- Πρωτέας Βούλας
Εργάνη (16:00): Αθηναϊκός- Γ.Σ. Κρόνος
ΚΥΡΙΑΚΗ(07/02):
Π.Α.Ο.Κ. (12:00): Π.Α.Ο.Κ.- Παναθηναϊκός
Κως (12:00): Ιπποκράτης Κω- Άρης Πετρούπολης
Γλυφάδα (14:30): Τερψιθέα Γλυφάδας- Νίκη Λευκάδας
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ(14/02):
Α. Νικολαΐδης (12:00): Παναθηναϊκός- Ιπποκράτης Κω
Γ. Γεννηματάς (12:00): Πρωτέας Βούλας- Νίκη Λευκάδας
Άγιος Δημήτριος (14:00): Γ.Σ. Κρόνος- Π.Α.Ο.Κ.
Πετρούπολη (14:30): Άρης Πετρούπολης- Τερψιθέα Γλυφάδας
Γλυφάδα (14:30): Ολυμπιακός- Αθηναϊκός
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ(28/02):
Γλυφάδα (12:00): Τερψιθέα Γλυφάδας- Παναθηναϊκός
Λευκάδα (12:00): Νίκη Λευκάδας- Άρης Πετρούπολης
Εργάνη (12:00): Αθηναϊκός- Πρωτέας Βούλας
Κως (12:00): Ιπποκράτης Κω- Γ.Σ. Κρόνος
Π.Α.Ο.Κ. (12:00): Π.Α.Ο.Κ.- Ολυμπιακός
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ(06/03):
Α. Νικολαΐδης (12:00): Παναθηναϊκός- Νίκη Λευκάδας
Γ. Γεννηματάς (12:00): Πρωτέας Βούλας- Άρης Πετρούπολης
Άγιος Δημήτριος (12:00): Γ.Σ. Κρόνος- Τερψιθέα Γλυφάδας
Γλυφάδα (12:00): Ολυμπιακός- Ιπποκράτης Κω
Εργάνη (12:00): Αθηναϊκός- Π.Α.Ο.Κ.
18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ(12/03):
Πετρούπολη (14:00): Άρης Πετρούπολης- Παναθηναϊκός
Π.Α.Ο.Κ. (14:00): Π.Α.Ο.Κ.- Πρωτέας Βούλας
Λευκάδα (14:00): Νίκη Λευκάδας- Γ.Σ. Κρόνος
Γλυφάδα (14:00): Τερψιθέα Γλυφάδας- Ολυμπιακός
Κως (14:00): Ιπποκράτης Κω- Αθηναϊκός
Ανακοινώθηκε απ' την επιτροπή πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου το πρόγραμμα της πρεμιέρας για την Α' κατηγορία Δωδεκανήσου. Την αυλαία ανοίγει αύριο η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ηρακλή Λάρδου και Α.Ε Λέρου στη 12:45.
Το Σάββατο ο Ανταγόρας υποδέχεται τον Διαγόρα Βατίου στη 13:00 στο Νέο στάδιο Ανταγόρα ενώ την Κυριακή ο Καλυμνιακός υποδέχεται την Α.Ε.Ρ.Α στις 15:45. Τέλος ο Αντίμαχος ταξιδεύει στην Ρόδο την Τρίτη 8 Σεπτεμβρίου για να αντιμετωπίσει τον Απόλλων Απολλώνων.
1. | ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ - ΑΕ ΛΕΡΟΥ | ΛΑΡΔΟΥ | Πέμπτη | 03/09/15 | 12:45 | ΑΤΣΙΚΝΟΥΔΑΣ Δ., ΜΟΣΧΑΤΟΣ Τ., ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ Β. (Παρατηρητής: ΚΟΥΓΚΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ) (Παρατηρητής Δ: ΧΡΥΣΑΝΘΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ) |
|
2. | ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ | ΝΕΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΝΤΑΓΟΡΑ | Σάββατο | 05/09/15 | 13:00 | (Παρατηρητής: ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ) |
|
3. | ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ | ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ | Σάββατο | 05/09/15 | 17:00 | (Παρατηρητής: ΠΑΥΛΟΥΣ ΣΑΒΒΑΣ) |
|
4. | ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ - ΑΣ ΡΟΔΟΣ | ΨΙΝΘΟΥ | Σάββατο | 05/09/15 | 17:00 | (Παρατηρητής: ΛΟΥΙΖΙΔΗ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ) |
|
5. | ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ | Δ.ΣΤ. ΡΟΔΟΥ | Σάββατο | 05/09/15 | 17:00 | (Παρατηρητής: ΦΡΑΝΤΖΗΣ ΗΛΙΑΣ) |
|
6. | ΚΛΕΑΝΘΗΣ - ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ | ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟΥ | Σάββατο | 05/09/15 | 17:00 | (Παρατηρητής: ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ) |
|
7. | ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ - Α.Ε.Ρ.Α. | ΚΑΛΥΜΝΟΥ | Κυριακή | 06/09/15 | 15:45 | (Παρατηρητής: ΚΑΤΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ) |
|
8. | ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝΩΝ - ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ | ΑΠΟΛΛΩΝΩΝ | Τρίτη | 08/09/15 | 13:00 | (Παρατηρητής: ΜΑΤΣΑΜΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ) |
Ανακοινώθηκαν και επίσημα οι ημερομηνίες, στις οποίες θα ξεκινήσουν τα νέα τοπικά πρωταθλήματα, με την αρχή να γίνεται από την Α' Κατηγορία στις 5 Σεπτεμβρίου. Η Β' (όμιλοι Ρόδου) και η Γ' Κατηγορία θα ξεκινήσουν στις 17 Οκτωβρίου. Αναλυτικά:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 05-06 ΣΕΠΤΕΒΡΙΟΥ 2015
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 1ος & 2ος όμιλος Ρόδου 17-18 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3ος όμιλος νήσων 31 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ-01 Νοεμβρίου 2015
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 17-18 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015
Κύπελλο 10-11 Οκτωβρίου 2015
και τα πρωταθλήματα υποδομών εφηβικού, παίδων, εφηβικού κυπέλλου 10-11 Οκτωβρίου 2015