Με απόλυτη επιτυχία το 1ο Kos Basketball Festival

Δεκέμβριος 29, 2017
Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το 1ο Kos Basketball Festival που διοργάνωσε ο Φοίβος το διήμερο 27 και 28 Δεκεμβρίου στο Κλειστό γυμναστήριο Κω.
Την πρώτη θέση κατέκτησε η ομάδα του Ιάλυσου που επικράτησε του Φοίβου στον μεγάλο τελικό με 38-63 ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε η ομάδα της Ε.Α.ΚΑ που κέρδισε στον μικρό τελικό τον Α.Ο Λεοντείου.
Στο τουρνουά συμμετείχε επίσης και ο Α.Ο Σύμης.
Αξίζει να σημειώσουμε ότι μετά το τέλος των αγώνων έγινε απονομή των κυπέλλων αλλά και αναμνηστικών διπλωμάτων και δώρων σε όλους τους αθλητές από τον Έπαρχο Γ. Χαλκιδιό, τον Επιτελάρχη της 80 ΑΔΤΕ Συνταγματάρχη Γ. Μανουρά και τον Πρόεδρο του ΦΟΙΒΟΥ Ν. Μιμερίνη.
Φοίβος Κω- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος 38-63
Δείτε πως μεταδόθηκε μέσω του Live Streaming του giafkasports.gr ο μικρός και ο μεγάλος τελικός του τουρνουά αλλά και οι απονομές.