Κακή εμφάνιση και ήττα για τον Φιλίνο

Μάρτιος 18, 2019

Την ήττα με 0-4 γνώρισε ο Φιλίνος απέναντι στα Βριλήσσια πραγματοποιώντας την χειρότερη του φετινή εμφάνιση. Η ομάδα της Ελένης Μαμουζέλου πλέον είναι ισοβαθμεί με ΑΣΤΙΡ και Διαγόρα Ικαρίας και θέλει άσσο του ΑΣΤΙΡ την επόμενη εβδομάδα και Χ2 στην Ικαρία στην δική του αναμέτρηση για να παραμείνει στην Β’ Εθνική.

Μπορεί η Νικολοπούλου να απείλησε πρώτη στο ματς, αφού μόλις στο 2ο λεπτό η Κουλούμαση απομάκρυνε το πλασέ της αλλά από εκεί και πέρα το ματς ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τις φιλοξενούμενες.

Στο 20ο λεπτό η Καλάβρου έκανε το 0-1 για τα Βριλήσσια για να πετύχει με μακρινό σουτ στο 26ο λεπτό του παιχνιδιού η Νάγκελ το 0-2 για την ομάδα της. Από και πέρα ανέλαβε δράση η Γεωργακοπούλου.

Αρχικά στο 32’ με δυνατό σουτ έκανε το 0-3 και στο 44’ με ωραία ατομική ενέργεια και διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία της Σταμόγλου για το 0-4 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά με τον Φιλίνο να προσπαθεί να ανεβάσει την απόδοση του και να κερδίζει πέναλτι στο 57’ με τη Νικολοπούλου ωστόσο που ανέλαβε την εκτέλεση να σουτάρει πάνω απ’ τα δοκάρια.

Οι φάσεις ήταν ελάχιστες μπροστά απ’ τις δύο εστίες και το 0-4 παρέμεινε μέχρι την λήξη του αγώνα.

Η κορυφαία
Πολύ καλή παρουσία για την ομάδα των Βριλησσίων είχε η Γεωργακοπούλου που πέτυχε δύο γκολ ενώ θετική ήταν και η Μπίλλιου που δημιούργησε αρκετά προβλήματα στην άμυνα του Φιλίνου.

Χωρίς πρόβλημα οι Δημαράκης, Γιαμούζης και Ξουρής.

Φιλίνος Κω: Σταμόγλου, Ζαντά, Κιάρη, Ντέλιου (36’ Ξανθοπούλου), Πάλη, Πέτρου, Τριμμάτη (78’ Ιντζιρλή), Σαρρή, Κορκή, Κοσμίδου, Νικολοπούλου.

Α.Ο Βριλησσιών: Κουλούμαση, Μπίλλιου, Κοντόγιαννη (58’ Ζαχαρία), Γαβαλά, Γεωργακοπούλου, Νάγκελ, Τσάμη, Καλάβρου, Πουλιάση, Ποτόγλου, Γκούνη.