Menu
Γιώργος Αγγελόπουλος: «Δεν κατάφερα να πραγματοποιήσω το όνειρό μου»

Γιώργος Αγγελόπουλος: «Δε…

«Ξεκινούσα δουλειά σ...

''Το μυστικό είναι η... οικογένεια''!

''Το μυστικό είναι η... ο…

Η αθλήτρια του Ανταγ...

Στον Λεύκιππο Ξάνθης ο Χρήστου!

Στον Λεύκιππο Ξάνθης ο Χρ…

Ο 19χρονος Φραντζέσκ...

Κρέτσου: Δάνεια 2 δισ. εντός του 2017 στην Ελλάδα στον τομέα του τουρισμού

Κρέτσου: Δάνεια 2 δισ. εν…

Δάνεια ύψους 2 δισ...

Πουγκιά από την Πάτμο

Πουγκιά από την Πάτμο

Τα πουγκιά της Πάτμο...

Κοτόπουλο με τορτελίνια, σάλτσα ντομάτας και βασιλικό

Κοτόπουλο με τορτελίνια, …

Μια νόστιμη μακαρονά...

Πότε αλλάζει η ώρα

Πότε αλλάζει η ώρα

Σε παραπάνω από έν...

ΟΑΕΔ: 42.500 προσλήψεις το φθινόπωρο -Αναλυτικά τα δύο προγράμματα

ΟΑΕΔ: 42.500 προσλήψεις τ…

Δύο νέα προγράμματ...

Η Σελήνη έχει περάσει στον Τοξότη και θα σου υπενθυμίσει πως κάποιες φορές χρειάζεσαι και τη βοήθεια των άλλων.

Η Σελήνη έχει περάσει στο…

Τι λένε για σήμερα...

Θρήνος:«Έσβησε» η μικρή Ευαγγελία απο την Κρήτη

Θρήνος:«Έσβησε» η μικρή Ε…

Δυστυχώς, η 8χρονη...

Έκτακτο δελτίο από την ΕΜΥ: Προσοχή! Σε αυτές τις περιοχές θα «χτυπήσουν» έντονα φαινόμενα

Έκτακτο δελτίο από την ΕΜ…

Σε κλοιό κακοκαιρίας...

Prev Next

Kλήρωση Super League: Διαδοχικά ντέρμπι μεταξύ Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ

Kλήρωση Super League: Διαδοχικά ντέρμπι μεταξύ Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ
jumbo-banner

Η πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague για τη σεζόν 2015-2016 δεν ανέδειξε ντέρμπι, όμως από την 4η αγωνιστική έως και την 11η οπότε και θα διεξαχθεί το Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός το πρόγραμμα είναι "φωτιά"! 

Το πρώτο ντέρμπι της σεζόν είναι αυτό των δύο "Δικέφαλων", καθώς ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί την ΑΕΚ. Οι Θεσσαλονικείς θα δώσουν στην Τούμπα όλα τα "καυτά" ματς του πρώτου γύρου.

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής: Ομάδα Β-ΠΑΣ Γιάννινα, Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης, ΠΑΟΚ-Ξάνθη,
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός, ΑΕΚ-Πλατανιάς, Καλλονή-Ηρακλής, Ατρόμητος-Ομάδα Α, Ολυμπιακός-Πανιώνιος

Τα ντέρμπι του α’ γύρου 4η αγωνιστική: ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
6η αγωνιστική: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
7η αγωνιστική: Ολυμπιακός-ΑΕΚ
8η αγωνιστική: ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
9η αγωνιστική: Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
11η αγωνιστική: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος
1η Αγωνιστική 23-23-24/9/15
Ολυμπιακός-Πανιώνιος
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-SKODA Ξάνθη
Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης
Καλλονή-Ηρακλής
Ομάδα Β' (Βέροια)-ΠΑΣ Γιάννινα
Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ-Πλατανιάς
Ατρόμητος-Ομάδα (Α)

2η Αγωνιστική (29-30-31/8)
Πανθρακικός-Ομάδα Β (Βέροια)
ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός
SKODA Ξάνθη-ΑΕΚ
Παναθηναϊκός-Καλλονή
Πλατανιάς-Ατρόμητος
Ηρακλής-Πανιώνιος
Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Ολυμπιακός

3η Αγωνιστική 12-13-14/9/15
Ομάδα Β (Βέροια)-ΠΑΟΚ
Παναιτωλικός-Πανθρακικός
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Καλλονή-Αστέρας Τρίπολης
Ατρόμητος-SKODA Ξάνθη
Πανιώνιος-Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός-Πλατανιάς
Ηρακλής-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

4η Αγωνιστική 19-20-21/9/15
Παναιτωλικός-Ομάδα Β (Βέροια)
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
Πανθρακικός-Καλλονή
ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος
Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος
SKODA Ξάνθη-Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός-Ομάδα Α (Κέρκυρα)
Πλατανιάς-Ηρακλής

5η Αγωνιστική 26-27-28/9/15
Ομάδα Β (Βέροια)-ΑΕΚ
Καλλονή-Παναιτωλικός
Ατρόμητος-ΠΑΟΚ
Πανιώνιος-Πανθρακικός
Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα
Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Αστέρας Τρίπολης
Ηρακλής-SKODA Ξάνθη
Παναθηναϊκός-Πλατανιάς

6η Αγωνιστική 3-4-5/10/15
Καλλονή-Ομάδα Β (Βέροια)
ΑΕΚ-Ατρόμητος
Παναιτωλικός-Πανιώνιος
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
Πανθρακικός-Ομάδα Α (Κέρκυρα)
ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής
Αστέρας Τρίπολης-Πλατανιάς
SKODA Ξάνθη-Παναθηναϊκός

7η Αγωνιστική 17-18-19/10/15
Ομάδα Β (Βέροια)-Ατρόμητος Αθ.
Πανιώνιος-Καλλονή
Ολυμπιακός-ΑΕΚ
Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Παναιτωλικός
Ηρακλής-ΠΑΟΚ
Πλατανιάς-Πανθρακικός
Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Τρίπολης-SKODA Ξάνθη

8η Αγωνιστική 24-25-26/10/15
Πανιώνιος-Ομάδα Β (Βέροια)
Ατρόμητος-Ολυμπιακός
Καλλονή-Ομάδα Α (Κέρκυρα)
ΑΕΚ-Ηρακλής
Παναιτωλικός-Πλατανιάς
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
Πανθρακικός-SKODA Ξάνθη
ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης

9η Αγωνιστική 31/10 & 1-2/11/15
Ομάδα Β (Βέροια)-Ολυμπιακός
Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Πανιώνιος
Ηρακλής-Ατρόμητος
Πλατανιάς-Καλλονή
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
SKODA Ξάνθη-Παναιτωλικός
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Πανθρακικός

10η Αγωνιστική 7-8-9/11/2015
Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Ομάδα Β (Βέροια)
Ολυμπιακός-Ηρακλής
Πανιώνιος-Πλατανιάς
Ατρόμητος Αθ.-Παναθηναϊκός
Καλλονή-SKODA Ξάνθη
ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ-Πανθρακικός

11η Αγωνιστική 21-22-23/11/2015
Ομάδα Β (Βέροια)-Ηρακλής
Πλατανιάς-Ομάδα Α (Κέρκυρα)
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
SKODA Ξάνθη-Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος Αθ.
ΠΑΣ Γιάννινα-Καλλονή
Πανθρακικός-ΑΕΚ
ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

12η Αγωνιστική 28-29-30/11/15
Πλατανιάς-Ομάδα Β (Βέροια)
Ηρακλής-Παναθηναϊκός
Ομάδα Α (Κέρκυρα)-SKODA Ξάνθη
Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος-Πανθρακικός
Καλλονή-ΠΑΟΚ
ΑΕΚ-Παναιτωλικός

13η Αγωνιστική 5-6-7/12/15
Ομάδα Β (Βέροια)-Παναθηναϊκός
SKODA Ξάνθη-Πλατανιάς
Αστέρας Τρίπολης-Ηρακλής
ΠΑΣ Γιάννινα-Ομάδα Α (Κέρκυρα)
Πανθρακικός-Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ-Πανιώνιος
Παναιτωλικός-Ατρόμητος
ΑΕΚ-Καλλονή

14η Αγωνιστική 12-13-14/12/2015
SKODA Ξάνθη-Ομάδα Β (Βέροια)
Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης
Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα
Ηρακλής-Πανθρακικός
Ομάδα Α (Κέρκυρα)-ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός-Παναιτωλικός
Πανιώνιος-ΑΕΚ
Ατρόμητος Αθ.-Καλλονή

15η Αγωνιστική 19-20-21/12/2015
Ομάδα Β (Βέροια)-Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΣ Γιάννινα-SKODA Ξάνθη
Πανθρακικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-Πλατανιάς
Παναιτωλικός-Ηρακλής
ΑΕΚ-Ομάδα Α (Κέρκυρα)
Καλλονή-Ολυμπιακός
Ατρόμητος Αθ.-Πανιώνιος

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Προσθήκη σχολίου

loading...
επιστροφή στην κορυφή

Επαγγελματικός Οδηγός