Δεν πειράζει μάγκες

Ιούνιος 26, 2016

Πάλεψαν κόντρα σε Θεούς και δαίμονες αλλά ήταν δύσκολο να τους κερδίσουν όλους.

Ο Δίκαιος ήταν άστοχος σε όλο το ματς, «έσπασε» τα καλάθια έξω απ’ τα 6.75 αλλά με το «μαχαίρι» στα δόντια στην άμυνα ήταν συνεχώς μέσα στο παιχνίδι της ανόδου. Ωστόσο όποτε πήγαινε να πλησιάσει στο σκορ τα «παιδιά» με τα γκρι δεν τους το επέτρεπαν ανακαλύπτοντας παραβάσεις που έκαναν όλο το γήπεδο να γελάει. Η ομάδα μας παρόλο αυτά πάλεψε μέχρι το τέλος, αλλά ηττήθηκε με 67-63 με την Α.Ε Σαντορίνης να παίρνει την άνοδο στην Γ' Εθνική. Μόνο μπράβο, μόνο χειροκρότημα για αυτήν την ομάδα που έπεσε πολεμώντας και σήμερα μέχρι το φινάλε.

Εικόνα
Σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο η Α.Ε Δικαίου πέτυχε μόλις 28 πόντους όντας ιδιαίτερα άστοχη έξω απ’ την γραμμή των 6.75 (1/16) με την ομάδα της Σαντορίνης να προσαρμόζει την άμυνα της πάνω στον Τρύπα και να μπορεί απ’ τα επιθετικά ριμπάουντ να ανανεώνει τις επιθέσεις της και να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 34-28.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε πολλές φορές να κάνει την αντεπίθεση παίζοντας «σκυλίσια» άμυνα αλλά όποτε έφτανε στον πόντο η Α.Ε Σαντορίνης και με την ανοχή των διαιτητών που δεν έδιναν φάουλ με τίποτα, και ανακάλυπταν βήματα, μπρος πίσω, και ότι μπορεί να φανταστεί ο καθένας κρατούσε το προβάδισμα συνεχώς.

Παρόλο που όλα ήταν κόντρα στην Α.Ε Δικαίου εκείνη συνέχισε να παλεύει μέχρι το τέλος αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει και τους διαιτητές αφού ήταν άστοχη και στο φινάλε, και ηττήθηκε τελικά με 67-63.