Την 5η θέση πήρε ο Φραγκίσκος Ζούνης στον 3ο και προτελευταίο αγώνα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος MotoCross

Νοέμβριος 02, 2015

Την 5η θέση πήρε ο Φραγκίσκος Ζουνης στον 3ο και προτελευταίο αγώνα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος MotoCross

Νοτίου Ελλάδας που έγινε στις 1/11/2015 στην Χαλκίδα.

Έχοντας να αντιμετωπίσει πιο έμπειρους αναβάτες και λαμβάνοντας μέρος με υποδεέστερη μοτοσυκλέτα αφού ήταν ο μοναδικός που αγωνίζοταν με 250cc σε αντίθεση με τους υπόλοιπούς που είχαν μοτοσυκλέτα 450cc, κατάφερε τελικά να πάρει την 5η θέση στα δύο σκέλη του αγώνα και την 5η της γενικής κατάταξης στην κατηγορία EXPERT.
Ο επόμενος και τελευταίος αγώνας του Πρωταθλήματος θα διεξαχθεί σε δύο εβδομάδες στο Αίγιο.

Ο Φραγκίσκος Ζούνης (#37) έλαβε μέρος στην κατηγορία EXPERT, με YAMAHA YZF 250cc. Και με χορηγούς τους: RACING DESIGN, ΑΤΣΙΚΝΟΥΔΑΣ ΕΛΑΣΤΙΚΑ, FALIRAKI MOTOCROSS PARK, EVER IRON