Menu
Τα ζώδια σήμερα 20 Αυγούστου: Σκορπιέ, σήμερα προσπάθησε να πάρεις αποφάσεις με τη λογική και να ζυγίσεις τα υπέρ και τα κατά πριν οριστικοποιήσεις οτιδήποτε σχετικό με το επαγγελματικό σου μέλλον.

Τα ζώδια σήμερα 20 Αυγούσ…

Τι λένε για σήμερα τ...

Πότε πληρώνεται το Κοινωνικό Εισόδημα Αλληλεγγύης -Τα ποσά των δικαιούχων

Πότε πληρώνεται το Κοινων…

Την τελευταία εβδο...

ΑΣΕΠ: Ξεκινάει ο έλεγχος, βγαίνουν τα αποτελέσματα της 1Κ/2017 για θέσεις στα Δικαστήρια

Ενημερώθηκε πρωινέ...

Η Ιερά Μονή Αγίου Ιωάννου Πάτμου διεκδικεί δικαστικώς την κυριότητα της νησίδας Λέβιθα

Η Ιερά Μονή Αγίου Ιωάννου…

Ενώπιον του Πολυμε...

Τριπλό χτύπημα ετοίμαζαν οι τζιχαντιστές - Θα τίναζαν στον αέρα τη Sagrada Familia

Με το δεξί η ΕΑΠ και ο Πανερυθραϊκός

Η ΕΑ Πατρών και ο Πανερυθραϊκός ξεκίνησαν με νίκη τον Β όμιλο της ημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Εφήβων, που γίνεται στο κλειστό του Μίλωνα.

Η αρχή έγινε με του Πατρινούς και επικρατούν με 3-0 της ομάδας μας. Το παιχνίδι είχε τα στοιχεία του ντέρμπι μόνο στο πρώτο σετ, όπου η ΕΑΠ είχε το προβάδισμα αλλά ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 19-17, με τους Αχαιούς να ξεφεύγουν και να το κατακτούν με 25-19, ενώ στην συνέχεια επικράτησαν πολύ πιο εύκολα, καθώς οι έφηβοι του ομίλου υστέρησαν στην υποδοχή, ενώ δεν απειλούσαν από τη γραμμή του σερβίς.

Τα σετ: 0-3 (19-25, 18-25, 16-25)
ΑΟ ΑΘΛ. ΚΩ (Χατζηνικολάου) Γιαννόπουλος, Χατζηνικολάου, Κωνσταντόπουλος, Περής, Κώστογλου, Μωρές/ Παπαστεγιάδης -λ, Χλαπάνης, Ζαμαγιας,Σταμόγλου.
ΕΑΠ (Αγγελόπουλος) Μακρυγιάννης, Γιαννούτσος, Καραβούνης, Δρακόπουλος, Τσαρκάτογλου, Κανελλόπουλος/ Καϊμακάς -λ / Καραγέωργος -λ, Γεωργιόπουλος, Ρηγάκος, Προδρομίδης, Χατζόπουλος, Φερτάκης, Καραμπελέσης.

Πανερυθραϊκός των... ανατροπών

Στο αθηναϊκό ντέρμπι του β’ ομίλου ο Πανερυθραϊκός πέτυχε σπουδαία νίκη επί του (οικοδεσπότη του τουρνουά) Μίλωνα, μετά από μια συναρπαστική μάχη.

Η ομάδα της Ερυθραίας στο φινάλε του α’ σετ πήρε μια διαφορά και προηγήθηκε για να απαντήσει η ομάδα της Νέας Σμύρνης στο δεύτερο όπου ξέφυγε με 20-13 και παρόλο που το σκορ έγινε 24-22, ισοφάρισε σε 1-1.

Στα επόμενα δύο σετ όμως ο Πανερυθραϊκός κατάφερε να ανατρέψει σημαντικές διαφορές. Συγκεκριμένα στο γ’ σετ το 19-15 του Μίλωνα έγινε 19-18 και λίγο αργότερα 22-22 με την Ερυθραία να το κατακτά με 22-25, ενώ στο δ’ σετ ο Μίλωνας προηγήθηκε με 17-12, 21-18, αλλά και πάλι είχαμε την ανατροπή.
Ο Πανερυθραϊκός προηγήθηκε 21-22, έφτασε σε ματς μπολ (23-24) με τον Μίλωνα να έχει χαμένο σετ μπολ (26-25) και τελικά η νίκη να πηγαίνει στον Πανερυθραϊκό με επίθεση του Μπαλούγια.

Τα σετ: 1-3 (20-25, 25-22, 22-25, 28-30)
ΜΙΛΩΝ (Γεωργούντζος) Τσάλας, Σαλωνίτης, Παπασταματάτος, Παπαδόπουλος, Φιλίππου, Σπυριούνης, Γεωργίου -λ / Φωστέρης-λ, Κωνσταντακόπουλος. Κανασάρος, Κοτοματάς.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Ρουσάκης) Σεβδαλής, Βήτας Ι., Χατζηγεωργίου, Μάρκου, Λαρσινός, Βήτας Σ., Βελούδης -λ / Γόντικας -λ, Μπαλουγιάς, Φιλιππουλίτης, Σκοτίδας.