ΒΙΝΤΕΟ - Νέα παράσταση του Αντετοκούνμπο

Νοέμβριος 29, 2014
Την 10η νίκη σε 17 παιχνίδια στο ΝΒΑ πανηγύρισε το Μιλγουόκι, αυτή την φορά επί του Ντιτρόιτ με 104-88. Από την άλλη το Χιούστον γνώρισε «βαριά» ήττα από τους Κλίπερς.

Οι Μπακς κάνουν πολύ καλή χρονιά και δε σταμάτησαν ούτε απέναντι στους Πίστονς, με το Γιάννη Αντετοκούνμπο να πετυχαίνει 7 πόντους, αλλά μάζεψε 9 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, 2 τάπες και 3 λάθη σε 26:46 λεπτά συμμετοχής.

Χωρίς το Ντουάιτ Χάουαρντ οι Ρόκετς ηττήθηκαν στο Χιούστον με 102-85 από τους Κλίπερς στο Χιούστον. Μέτρια βραδιά για τον Κώστα Παπανικολάου, που τελείωσε το ματς με μόλις 2 πόντους σε 23:11 λεπτά  (1/3 δίποντα, 0/2 τρίποντα), 4 ριμπάουντ και 3 λάθη.

Ο Κόμπι Μπράιαντ πήρε... επάνω του την τελευταία επίθεση του αγώνα, ήταν άστοχος και οι ΛΑ Λέικερς γνώρισαν άλλη μία ήττα, αυτή την φορά από τη Μινεσότα με 120-119.