Menu
Η Kostoday & οι Επιχειρήσεις Σας Εύχονται Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος
BP ΤΟΥΛΑΝΤΑ Ο.Ε.
BP ΤΟΥΛΑΝΤΑ Ο.Ε.
Χασάν - Παραδοσιακό Εστιατόριο
Χασάν - Παραδοσιακό Εστιατόριο
ARGO - ΧΑΤΖΗΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ
ARGO - ΧΑΤΖΗΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ
Οπτικά Vision
Οπτικά Vision
Eko - Μαρίνος
Eko - Μαρίνος
Μπαλαλής
Μπαλαλής
Travel Way by Panos
Travel Way by Panos
Nikos Gold
Nikos Gold
Expo-World
Expo-World
Ο Λάμπρος
Ο Λάμπρος
Κασίου Μιχάλης
Κασίου Μιχάλης
ΡΟΠΗ - ΠΡΟΤΥΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
ΡΟΠΗ - ΠΡΟΤΥΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
Κυριακού Group - Κυριακού Απόστολος
Κυριακού Group - Κυριακού Απόστολος
Σεγραίδος Δομική
Σεγραίδος Δομική
Μιαούλης Αντώνης | Φανοποιείο - Βαφές
Μιαούλης Αντώνης | Φανοποιείο - Βαφές
Γρηγοριάδης Ηλίας
Γρηγοριάδης Ηλίας
Art & Commercial Studio
Art & Commercial Studio
Κρεοπωλείο Ζαχάρης
Κρεοπωλείο Ζαχάρης
Αλάσκα
Αλάσκα
Γρηγοριάδης Νικόλαος
Γρηγοριάδης Νικόλαος
TAXI ΚΩΣ
TAXI ΚΩΣ
ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΨΑΡΟΜΠΑΣ - ΑΡΓΩ ΚΑΥΣΙΜΑ - ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ
ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΨΑΡΟΜΠΑΣ - ΑΡΓΩ ΚΑΥΣΙΜΑ - ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ
Νανού Donuts
Νανού Donuts
ΣΠΥΡΟΣ ΜΑΡΙΟΣ ΦΟΥΡΘΙΩΤΗΣ
ΣΠΥΡΟΣ ΜΑΡΙΟΣ ΦΟΥΡΘΙΩΤΗΣ
ΦΟΥΡΘΙΩΤΗΣ ΜΕΘΟΔΙΟΣ - HONDA
ΦΟΥΡΘΙΩΤΗΣ ΜΕΘΟΔΙΟΣ - HONDA
ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
ΚΑΥΚΑΣ
ΚΑΥΚΑΣ
ΦΥΛΛΟ...ΣΟΦΙΕΣ
ΦΥΛΛΟ...ΣΟΦΙΕΣ
ΝΙΚΟΣ ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ
ΝΙΚΟΣ ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ
AUTO ΚΑΡΠΟΥΖΗΣ
AUTO ΚΑΡΠΟΥΖΗΣ
SPECIAL ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ
SPECIAL ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ
PERGAMINOS SERVICE
PERGAMINOS SERVICE
Videorama
Videorama
Kosinfo
Kosinfo
Kosnet
Kosnet
EshopKos
EshopKos

Τα μέλη του Συμβουλίου Νησιωτικής Πολιτικής- Ανάμεσα τους και ο Δήμαρχος Κω

Τα μέλη του Συμβουλίου Νησιωτικής Πολιτικής- Ανάμεσα τους και ο Δήμαρχος Κω
jumbo-banner

Mε απόφαση του υπουργείου Ναυτιλίας συγκροτήθηκε το Συμβούλιο Νησιωτικής Πολιτικής (ΣΥΝΗΠΟ) της Γενικής Γραμματείας Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής.

Η σύνθεση του Συμβουλίου έχει ως εξής:

1. Ιωάννης Γιαννέλλης-Θεοδοσιάδης , Γενικός Γραμματέας Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής , ως Πρόεδρος.

2. Χριστόπουλος Αθανάσιος, Γενικός Γραμματέας Λιμένων, Λιμενικής Πολιτικής και Ναυτιλιακών Επενδύσεων του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής , ως μέλος, ο οποίος αναπληρώνει τον Πρόεδρο, σε περίπτωση απουσίας ή κωλύματός του.

3. Θεοτοκάς Ιωάννης, Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής

4. Κορκολής Παναγιώτης, Γενικός Γραμματέας Ε.Σ.Π.Α. του Υπουργείου Οικονομίας, Ανάπτυξης και Τουρισμού, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Ζαχαράτο Γεράσιμο Αναπληρωτή Γενικό Γραμματέα Τουρισμού του Υπουργείου Οικονομίας, Ανάπτυξης και Τουρισμού, ο οποίος έχει και δικαίωμα συμμετοχής σε όλες τις συνεδριάσεις του Συμβουλίου, ακόμα και όταν παρίσταται το μέλος που αναπληρεί.

5. Ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων, που θα ορισθεί μέχρι τη συνεδρίαση του ΣΥ.ΝΗ.ΠΟ. από τον αρμόδιο Υπουργό ως μέλος, με αναπληρωτή του.

6. Ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Εσωτερικών και Διοικητικής Ανασυγκρότησης που θα ορισθεί μέχρι τη συνεδρίαση του ΣΥ.ΝΗ.ΠΟ. από τον αρμόδιο Υπουργό ως μέλος, με αναπληρωτή του.

7. Ιωάννης Παντής, Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Παυσανία Παπαγεωργίου Γενικό Γραμματέα δια Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

8. Κωστάκης Μάριος, Προϊστάμενος Γενικής Διεύθυνσης Σύγχρονου Πολιτισμού του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού ως μέλος με αναπληρωτή του τον Κωνσταντακόπουλο Θεόδωρο Προϊστάμενο της Διεύθυνσης Εποπτευόμενων Φορέων, Δημοσιονομικών Αναλύσεων και Αναφορών του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού.

9. Νεφελούδης Ανδρέας, Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης ως μέλος με αναπληρωτή του τον Φράγκο Νικόλαο Γενικό Γραμματέα Κοινωνικών Ασφαλίσεων του Υπουργείου Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης.

10. Γκανούλης Ιάκωβος, Ειδικός Γραμματέας Υδάτων του Υπουργείου Περιβάλλοντος και Ενέργειας ως μέλος, με αναπληρώτρια του την Γκίνη Μαρία Προϊσταμένη Διεύθυνσης Προστασίας και Διαχείρισης Υδάτινου Περιβάλλοντος του Υπουργείου Περιβάλλοντος και Ενέργειας.

11. Νικόλαος Στουπής, Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων ως μέλος με αναπληρωτή του τον Κωνσταντίνο Αγγελάκη Προϊστάμενο της Γενικής Διεύθυνσης Βιώσιμης Αγροτικής Ανάπτυξης του ίδιου Υπουργείου.

12.  Γιαννουλάτος Πέτρος, Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Υγείας, ως μέλος, με αναπληρώτρια του την Γεροστάθου Αθανασία , υπάλληλο κλάδου ΠΕ Διοικητικού του Υπουργείου Υγείας.

13.  Νικόλαος Θεοδωρίδης, ασκών καθήκοντα Γενικού Γραμματέα της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Πολυχρονάκη Πολύκαρπο, Προϊστάμενο της Γενικής Δ/νσης Χωροταξικής και Περιβαλλοντικής Πολιτικής της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αιγαίου.

14.  Ροκαδάκης Γρηγόριος , ασκών καθήκοντα Γενικού Γραμματέα της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Κρήτης, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Τζουανάκη Ευστάθιο, Ειδικό Σύμβουλο στο Γραφείο του Γενικού Γραμματέα της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Κρήτης.

15.  Παναγιωτόπουλος Διονύσιος, ασκών καθήκοντα Γενικού Γραμματέα της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας και Ιονίων Νήσων, ως μέλος, με αναπληρωτή του την Πατακιάρα Γεωργία, Γενική Δ/ντρια της Γενικής Δ/νσης Εσωτερικής Λειτουργίας της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας και Ιονίων Νήσων.

16.  Καλογήρου Χριστιάνα, Περιφερειάρχης Βορείου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή της τον Σπιλάνη Ιωάννη, Περιφερειακό Σύμβουλο της Περιφέρειας Βορείου Αιγαίου, Επίκουρο Καθηγητή Πανεπιστημίου Αιγαίου.

17.  Χατζημάρκος Γεώργιος , Περιφερειάρχης Νοτίου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Λεονταρίτη Γεώργιο, Χωρικό Αντιπεριφερειάρχη Κυκλάδων της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου.

18.  Αρναουτάκης Σταύρος, Περιφερειάρχης Κρήτης ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Σημανδηράκη Παναγιώτη, Αντιπεριφερειάρχη του Τομέα Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Απασχόλησης της Περιφέρειας Κρήτης.

19. Θεόδωρος Γαλιατσάτος, Περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Παναγή Δρακουλόγκωνα, Αντιπεριφερειάρχη Κεφαλληνίας και Ιθάκης της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων.

20. Χατζηπέρος Παναγιώτης, Αντιπεριφερειάρχης Νήσων της Περιφέρειας Αττικής, ως μέλος, με αναπληρώτρια του την Τουτουτζή Παρασκευή, Περιφερειακή Σύμβουλο ΠΕ Νήσων της Περιφέρειας Αττικής.

21. Σπανός Φάνης, Αντιπεριφερειάρχης της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας, Π.Ε. Ευβοίας ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Ιωάννη Ράμμο, Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Φωκίδας της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας.

22. Πλωμαρίτης Nικόλαος, Περιφερειακός Σύμβουλος της Περιφέρειας Θεσσαλίας ως μέλος με αναπληρωτή του τον Καλτσογιάννη Γεώργιο, Περιφερειακό Σύμβουλος της Περιφέρειας Θεσσαλίας,

23. Πέτροβιτς Δημήτριος, Αντιπεριφερειάρχης Έβρου της Περιφέρειας Ανατ. Μακεδονίας - Θράκης, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Μποταϊτη Σωτήριο, Περιφερειακό Σύμβουλο της Περιφέρειας Ανατ. Μακεδονίας - Θράκης.

24. Μαρκόπουλος Θεόδωρος, Αντιπεριφερειάρχης Καβάλας της Περιφέρειας Ανατ. Μακεδονίας - Θράκης, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Τσολάκη Σταύρο, Περιφερειακό Σύμβουλο της Περιφέρειας Ανατ. Μακεδονίας - Θράκης.

25. Παπαγεωργίου Παρασκευάς, Αντιδήμαρχος Σάμου, εκπρόσωπος της Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Βορείου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Κουρτζή Νικόλαο, Δημοτικός Σύμβουλος Λέσβου .

26. Γεωργούλας Ευστράτιος, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Λέσβου, εκπρόσωπος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Βορείου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Πέτρου Δαμιανό Δημοτικός Σύμβουλος Λέσβου.

27. Βρατσάνος Κωνσταντίνος, Δήμαρχος Ψαρών , μέλος Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Βορείου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Καράλη Δημήτριο , Δημοτικό Σύμβουλο Χίου.

28. Πανταζής Σαράντης, Δημοτικός Σύμβουλος Λήμνου εκπρόσωπος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Βορείου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Σφενδύλη Δημήτριο, Δημοτικός Σύμβουλος Λήμνου.

29. Σταμούλος Στυλιανός, Δήμαρχος Ικαρίας, μέλος Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Βορείου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρώτρια του την Τσιριγώτη Νίκη, Δήμοτική Λέσβου , μέλος Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Βορείου Αιγαίου.

30. Χατζηδιάκος Φώτης, Δήμαρχος Ρόδου, Πρόεδρος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Νοτίου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Γιαννικουρή Αντώνιο, Δημοτικό Σύμβουλο Ρόδου, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Νοτίου Αιγαίου.

31.  Κυρίτσης Γεώργιος, Δήμαρχος Κω , μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Νοτίου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Κονταράτο Πανορμίτη, Δήμαρχο Αστυπάλαιας, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Νοτίου Αιγαίου.

32.  Διακομιχάλης Δημήτρης, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Καλύμνου , μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Νοτίου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Σκεμπέ Ιωάννη , Δημοτικό Σύμβουλο Δήμου Πάτμου, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Νοτίου Αιγαίου.

33. Μαραγκός Γεώργιος, Δήμαρχος Σύρου - Ερμούπολης, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Νοτίου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Κούκα Κωνσταντίνο, Δήμαρχο Μυκόνου, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Νοτίου Αιγαίου.

34. Μαργαρίτης Εμμανουήλ, Δήμαρχος Νάξου και Μικρών Κυκλάδων, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Νοτίου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Κροντηρά Παναγιώτη , Δήμαρχο Μυκόνου, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Νοτίου Αιγαίου.

35. Ινιωτάκης Πέτρος, Αντιδήμαρχος Ηρακλείου, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Κρήτης, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Σισαμάκη Ευάγγελο, Δημοτικό Σύμβουλο Ηρακλείου.

36. Ντουντουλάκης Εμμανουήλ , Δημοτικός Σύμβουλος Πλατανιά ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Σταθάκη Θεόδωρο Δήμαρχο Κισάμου. μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Κρήτης.

37. Αλεφαντινός Μίνωας, Αντιδήμαρχος Ρεθύμνης, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Κρήτης ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Σκλαβάκη Εμμανουήλ , Δημοτικό Σύμβουλο Μυλοποτάμου.

38. Πατεράκης Θεόδωρος, Δήμαρχος Σητείας μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Κρήτης, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Κοκκίνη Ιωάννη Δημοτικό Σύμβουλο Αγίου Νικολάου.

39. Καλλίνικου Ευαγγελία, Δήμαρχος Γαύδου , μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Κρήτης, ως μέλος, με αναπληρωτή της τον Τζανιδάκη Ματθαίο, Δήμοτικό Σύμβουλο Γαύδο.

40.  Νικολούζος Κωνσταντίνος, Δήμαρχος Κέρκυρας, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων, ως μέλος εκπρόσωπος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων, με αναπληρωτή του την Υδραίου Μερόπη-Σπυριδούλα Δημοτική Σύμβουλο Κέρκυρας, Αντιπρόεδρο της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων.

41.  Παρίσης Αλέξανδρος, Δήμαρχος Κεφαλλονιάς, Πρόεδρος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων, ως μέλος εκπρόσωπος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων, με αναπληρωτή του τον Ματιάτο Σπύρο, Αντιδήμαρχο Κεφαλλονιάς.

42. Κολοκοτσάς Παύλος, Δήμαρχο Ζακύνθου, μέλος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων, ως μέλος εκπρόσωπος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων, με αναπληρωτή του τον Μπαλιακρά Αντώνιο Αντίοχο Αντιδήμαρχο Ζακύνθου, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων.

43.  Δρακονταειδής Κων/νος, Δήμαρχος Λευκάδας, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων, ως μέλος εκπρόσωπος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων, με αναπληρωτή του τον Αραβανή Βασίλειο, Δημοτικό Σύμβουλο Λευκάδας.

44. Βλαχόπουλος Σπυρίδων, Δήμαρχος Παξών , μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων, ως εκπρόσωπος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων, με αναπληρωτή του τον Δάγλα Παύλο, Δήμαρχο Μεγανησίου, μέλος του Δ.Σ. της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Ιονίων Νήσων.

45.  Βαφίνης Πέτρος, Δήμαρχος Αλοννήσου, εκπρόσωπος της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδος (ΚΕΔΕ), ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Μπαρμπάκο Ευάγγελο, Πρόεδρος της Επιτροπής Πολιτικής Συνοχής και Ανάπτυξης της ΚΕΔΕ  και μέλος του Δ.Σ. της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδος (ΚΕΔΕ).

46.  Καλογρίδης Θρασύβουλος, μέλος του Επιμελητηρίου Λέσβου, εκπρόσωπος του Επιμελητηριακού Ομίλου Ανάπτυξης Ελληνικών Νησιών – Ε.Ο.Α.Ε.Ε.Ν, της Περιφέρειας Βορείου Αιγαίου, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Κυριαζή Γεώργιο, μέλος του Επιμελητηρίου Σάμου, της Περιφέρειας Βορείου Αιγαίου, εκπρόσωπο του Επιμελητηριακού Ομίλου Ανάπτυξης Ελληνικών Νησιών – Ε.Ο.Α.Ε.Ε.Ν.

47.  Ρούσσος Ιωάννης, μέλος του Επιμελητηρίου Κυκλάδων, της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, εκπρόσωπος του Επιμελητηριακού Ομίλου Ανάπτυξης Ελληνικών Νησιών – Ε.Ο.Α.Ε.Ε.Ν, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Πάππου Ιωάννη, μέλος του Επιμελητηρίου Δωδεκανήσου, της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, εκπρόσωπο του Επιμελητηριακού Ομίλου Ανάπτυξης Ελληνικών Νησιών – Ε.Ο.Α.Ε.Ε.Ν.

48. Μπαμιεδάκης Γεώργιος, μέλος του Επιμελητηρίου Ηρακλείου, της Περιφέρειας Κρήτης, εκπρόσωπος του Επιμελητηριακού Ομίλου Ανάπτυξης Ελληνικών Νησιών – Ε.Ο.Α.Ε.Ε.Ν, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Μαργαρώνη Ιωάννη, μέλος του Επιμελητηρίου Χανίων, της Περιφέρειας Κρήτης, εκπρόσωπο του Επιμελητηριακού Ομίλου Ανάπτυξης Ελληνικών Νησιών – Ε.Ο.Α.Ε.Ε.Ν.

49.  Παντελιός Ανδρέας, μέλος του Επιμελητηρίου Κεφαλληνίας, της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων, εκπρόσωπος του Επιμελητηριακού Ομίλου Ανάπτυξης Ελληνικών Νησιών – Ε.Ο.Α.Ε.Ε.Ν, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Τσίπιρα Νικόλαο, μέλος του Επιμελητηρίου Ζακύνθου, της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων, εκπρόσωπο του Επιμελητηριακού Ομίλου Ανάπτυξης Ελληνικών Νησιών – Ε.Ο.Α.Ε.Ε.Ν.

50.  Παναγιωτίδης Ιωάννης, μέλος του Επιμελητηρίου Καβάλας και από Επιμελητήριο νομού που έχει νησιά, εκπρόσωπος του Επιμελητηριακού Ομίλου Ανάπτυξης Ελληνικών Νησιών – Ε.Ο.Α.Ε.Ε.Ν, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Μπασδάνη Αριστοτέλη μέλος του Επιμελητηρίου Μαγνησίας και από Επιμελητήριο νομού που έχει νησιά, εκπρόσωπο του Επιμελητηριακού Ομίλου Ανάπτυξης Ελληνικών Νησιών – Ε.Ο.Α.Ε.Ε.Ν.

51. Αντωνίου Περικλής, μέλος του Δ.Σ. του Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου της Ελλάδος, ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Καραμολέγκο Εμμανουήλ, μέλος του Δ.Σ. του Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου της Ελλάδος.

52. Σιούνας Μάρκος, Αναπληρωτής Γενικός Γραμματέας Αντιπροσωπείας του Τεχνικού Επιμελητηρίου της Ελλάδος (ΤΕΕ), ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Μανιό Εμμανουήλ , Ναυπηγό Μηχανολόγο Μηχανικό του Τ.Ε.Ε..

53. Μπαρούτης Παναγιώτης, εκπρόσωπος του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδος (ΟΕΕ), ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Μπουγδάνο Παντελή, εκπρόσωπο του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδος (ΟΕΕ).

54.  Ζούρος Νικόλαος, Αναπληρωτής Καθηγητής του Τμήματος Γεωγραφίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου, εκπρόσωπο του Γεωτεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδος (ΓΕΩΤΕΕ), ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Ντουντουνάκη Ελευθέριο, γεωπόνο της Δ/νσης Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής της Π.Ε. Χανίων, εκπρόσωπο του Γεωτεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδος (ΓΕΩΤΕΕ).

55. Γιαζιτζόγλου Αλέξανδρος, επαγγελματίας αγρότης, εκπρόσωπος της Πανελλήνιας Συνομοσπονδίας Ενώσεων Γεωργικών Συνεταιρισμών (ΠΑΣΕΓΕΣ), ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Σταυρινούδη Μιλτιάδη, αγρότη –μαστιχοπαραγωγό, εκπρόσωπο της Πανελλήνιας Συνομοσπονδίας Ενώσεων Γεωργικών Συνεταιρισμών (ΠΑΣΕΓΕΣ).

56. Νανίδης Παναγιώτης, αλιέας, εκπρόσωπος της Πανελλήνιας Συνομοσπονδίας Ενώσεων Γεωργικών Συνεταιρισμών (ΠΑΣΕΓΕΣ), ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Μηνιώτη Νικόλαο, αλιέα, εκπρόσωπο της Πανελλήνιας Συνομοσπονδίας Ενώσεων Γεωργικών Συνεταιρισμών (ΠΑΣΕΓΕΣ).

57. Σακέλλης Μιχαήλ, εκπρόσωπος του Συνδέσμου Επιχειρήσεων Επιβατηγού Ναυτιλίας (Σ.Ε.Ε.Ν.), ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Αγαπητό Αντώνιο, εκπρόσωπο του Συνδέσμου Επιχειρήσεων Επιβατηγού Ναυτιλίας (Σ.Ε.Ε.Ν.).

58.  Κεχαγιόγλου Ελευθέριος, Πρόεδρος του ΔΣ του Ελληνικού Δικτύου Μικρών Νησιών, ως μέλος, με αναπληρώτρια του την Καμμά -Αλειφέρη Μαρία Δήμαρχο Τήλου, εκπρόσωπο του Ελληνικού Δικτύου Μικρών Νησιών.

59. Τσιλίδης Λύσανδρος, Πρόεδρος του ΔΣ του Συνδέσμου των εν Ελλάδι Τουριστικών και Ταξιδιωτικών Γραφείων (HATTA), ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Κελαϊδίτη Νικόλαο, ταμία του ΔΣ του Συνδέσμου των εν Ελλάδι Τουριστικών και Ταξιδιωτικών Γραφείων (HATTA).

60.  Βαρδακαστάνης Ιωάννης, Πρόεδρος του Γενικού Συμβουλίου της Εθνικής Συνομοσπονδίας Ατόμων με Αναπηρία (Ε.Σ.Α.με Α.), ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Ζηδιανάκη Εμμανουήλ, μέλος του Γενικού Συμβουλίου της Εθνικής Συνομοσπονδίας Ατόμων με Αναπηρία (Ε.Σ.Α.με Α.).

61. Πρόεδρος της Ένωσης Λιμένων Ελλάδος (ΕΛΙΜΕ) ως μέλος, με αναπληρωτή του τον Καστελάνο Γεώργιο, Εκτελεστικό Δ/ντή της Ένωσης Λιμένων Ελλάδος (ΕΛΙΜΕ),.

62.  Χρυσόγελος Εμμανουήλ, Γενικός Γραμματέας της Ανώτατης Συνομοσπονδίας Πολυτέκνων Ελλάδος (ΑΣΠΕ), ως μέλος, με αναπληρωτή του την ΣταθάΑγγελική, Αναπλ. Γενική Γραμματέας της Ανώτατης Συνομοσπονδίας Πολυτέκνων Ελλάδος (ΑΣΠΕ).

63.  Τσιφτσής Ευάγγελος, Προϊστάμενος της Δ/νσης Νησιωτικής Πολιτικής της Γενικής Γραμματείας Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής, ως μέλος, με αναπληρώτρια του την Πάστου Βασιλική, Προϊσταμένη του Τμήματος Σχεδιασμού ,Παρακολούθησης και Εφαρμογής Νησιωτικής Πολιτικής της Γενικής Γραμματείας Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής.

eshopkos-small
pizzacon-small
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Προσθήκη σχολίου

H Kostoday.com δημοσιεύει άμεσα κάθε σχόλιο, καθώς θεωρούμε ότι ο κάθε αναγνώστης έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του, χωρίς να σημαίνει ότι αυτές εκφράζουν την ηλεκτρονική μας εφημερίδα. Σχόλια υβριστικά ή συκοφαντικά θα διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση. Παρακαλούμε πολύ προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια. Βεβαιωθείτε ότι εισάγετε τις (*) απαιτούμενες πληροφορίες, όπου ενδείκνυται. Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

επιστροφή στην κορυφή

Επαγγελματικός Οδηγός