Ε.Α.ΚΑ. - Α.Ε. Δικαίου 43-70 (3η αγωνιστική εφηβικό 2014/2015)

Δεκέμβριος 01, 2014
Η παράδοση διατηρήθηκε (5/5 με ΕΑΚΑ) και η ομάδα μας έκανε την 3η φετινή νίκη, παραμένοντας στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Χωρίς να κάνουμε καλό ξεκίνημα, ήμασταν από την αρχή μπροστά στο σκορ (9-18 δεκάλεπτο, 17-38 ημίχρονο), με τον Στέργο Τσουνά να ξεχωρίζει.
Το 3ο δεκάλεπτο ήταν το χειρότερό μας, μιας και υποπέσαμε σε πολλά λάθη και ήμασταν πολύ άστοχοι, με κακές επιθετικές επιλογές. Χαρακτηριστικό είναι πως στα πρώτα 7 λεπτά του 3ου δεκαλέπτου, πετύχαμε μόλις 4 πόντους....

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν σαφώς καλύτερο για τους παίχτες του Δημήτρη Τζομάκα και το τελικό +27 ήρθε φυσιολογικά.
Στα αρνητικά του παιχνιδιού, τα πολλά λάθη που υποπέσαμε, ενώ στα θετικά τα double-double πέτυχαν οι Πέτρος Λάμπρου και Μιχάλης Χατζηφιλίππου .