Δύο νίκες οι κορασίδες και πρώτη θέση στο πρωτάθλημα

Μάρτιος 22, 2016

Δεύτερο χρονικά παιχνίδι το Σάββατο 19 Μαρτίου ήταν με αντίπαλο την ομάδα του Φοίνικα από την Κρεμαστή στην κατηγορία των κορασίδων.

Τα κορίτσια του ομίλου έκαναν καλή εμφάνιση, στηρίχθηκαν στο καλό σερβίς και είχαν μεγάλη αποτελεσματικότητα στην επίθεση, φτάνοντας σε ένα εύκολο 3-0 που τις οδηγεί στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος.

Κατηγορία κορασίδων

Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας - Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω 0-3(16-25, 20-25, 3-25) σε 64’

Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας (Παπακωνσταντίνου Λοΐζος) ΤΖΕΥ, ΜΟΣΚΙΟΥ, ΜΟΥΖΟΥΡΑΚΗ, ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΤΗ ,ΚΑΤΙΝΑ, ΓΙΟΡΔΑΝΝΗ, ΣΑΪΤΗ, ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΑ, ΚΑΛΦΑ.

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΥ Μ. ΠΙΣΣΑΡΗ Ι.-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ Α.-ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΧΡ.-ΖΑΜΑΓΙΑ ΣΤ.-Χ''ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ε., ΤΣΑΦΑΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΔΑΣΚΑΛΟΥ Β., ΜΙΣΙΡΗ ΗΛ., ΧΛΑΠΑΝΗ ΑΦ.

Την Κυριακή μετά το ματς του παιδικού οι κορασίδες μας αντιμετώπισαν το Διαγόρα σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τα κορίτσια αφού με καλή υποδοχή και σωστές επιλογές στην επίθεση πήραν τα δύο πρώτα σετ. Όμως στο τρίτο σετ βγήκαν προβλήματα στην υποδοχή μετά το καλό σερβίς του αντιπάλου και το σετ πήγε στο Διαγόρα ο οποίος προηγήθηκε και στο τέταρτο σετ με 17 -13. Εκεί οι κορασίδες μας βρήκαν καλό σερβίς και με συνεχόμενους πόντους προσπέρασαν και πήραν το σετ και τον αγώνα με 25-20 και τελικό 3-1.

Γ.Σ. Διαγόρας - Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω 1-3 (20-25, 18-25, 25-22, 20-25) σε 104’

Γ.Σ. Διαγόρας (Πάνος Δικαστόπουλος) ΚΡΗΤΙΚΟΥ, ΡΟΠΜΠΑ, ΤΣΑΚΙΡΗ, ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ, ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΑΝΘΟΥΛΑΣ, ΣΚΟΝΤΡΑΝΙ, ΖΕΡΒΑΚΗ, ΣΑΛΗΝΑ.