Χαροπαλεύει οπαδός στο Βελιγράδι – Πρωτοφανή επεισόδια στο Παρτιζάν – Ερυθρός Αστέρας [βίντεο]

Δεκέμβριος 14, 2017
Σε πεδίο μάχης μετατράπηκε το γήπεδο μετά από σοβαρά επεισόδια με αρκετούς τραυματίες στο ντέρμπι της Παρτιζάν με τον Ερυθρό Αστέρα που έληξε 1-1.
Όπως μεταδίδει η Blic περίπου στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης υπήρξαν σοβαρά επεισόδια στη νότια εξέδρα του γηπέδου της Παρτιζάν και ανάμεσα στους οργανωμένους της, τους Γκρομπάρι.
Το αποτέλεσμα ήταν πολύ ξύλο, περίπου 10 λεπτά διακοπή και αρκετοί τραυματίες με έναν να είναι σε σοβαρή κατάσταση, ενώ σημειώθηκαν και συλλήψεις.
Σύμφωνα με άλλες πηγές οι Γκρομπάρι βρήκαν Ντέλιγε, οπαδούς του Ερ. Αστέρα και τους χτύπησαν και τους έβγαλαν τα ρούχα.
Στο αγωνιστικό σκέλος το Παρτιζάν – Ερυθρός Αστέρας τελείωσε στο 1-1, με τους «ερυθρόλευκους» να διατηρούν το προβάδισμα των 9 βαθμών.
Η Παρτιζάν κέρδισε πέναλτι σε ντέρμπι έπειτα από 22 χρόνια και άνοιξε το σκορ με τον Σουμά, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 84′ με τον Μποάκι.