Ισοφάρισε ο Ηρακλής 2000

Μάρτιος 19, 2018
Σε 1-1 ισοφάρισε την σειρά ο Ηρακλής 2000 ο οποίος παρουσιάστηκε εντελώς αλλαγμένος σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι και κέρδισε με 43-67 τον Αίολο Κεφάλου με τις δύο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού τους για την Τετάρτη στις 20:30.
Η ομάδα του Γιάννη Παπούλη κατάφερε απ’ το πρώτο κιόλας δεκάλεπτα έχοντας πολυφωνία στην επίθεση να πάρει προβάδισμα με 11-26 με τον Αίολο να ανεβάζει την απόδοση του απ’ τα μισά του δευτέρου δεκαλέπτου και να μειώνει σε 29-39 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής μπήκε αποφασισμένος να ανεβάσει την διαφορά και βγάζοντας τρομερή ενέργεια στην άμυνα κατάφερε να δεχτεί μόλις 7 πόντους και να ανεβάσει την διαφορά στο +18 (36-54). Από εκεί και πέρα ο Ηρακλής 2000 είχε βάλει τις βάσεις για να φτάσει στην ισοφάριση στην σειρά και με κορυφαίο της αναμέτρησης τον Τόρα που σταμάτησε στους 18 πόντους πήρε το ροζ φύλλο αγώνος με 43-67.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 11-26, 29-39 (ημ.), 36-54, 43-67
Διαιτητές: Γιακουμής- Διαμαντής
ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΦΑΛΟΥ (Μαράγκας): Ρήγας 9, Σάζαλης Α. 2, Πολίτης Κ. 2, Σάζαλης Δ. 3(1), Πολίτης Δ. 2, Γκοράτσας 10(2), Παντελής, Κατσούβας 5, Παπαντωνίου Ε. 10, Πετρόπουλος.
ΗΡΑΚΛΗΣ 2000 (Παπούλης): Μάμος 3, Σούφλας 11(1), Μίγκο 1, Τόρα 18(2), Τσιάτσιος 3, Γούναρης 6(1), Αγρέλλης 2, Μόσχος, Δρόσος 9, Χατζημάρκου 11(1), Βουρλούμης 3.
Ακολουθεί πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την κάμερα του Σουλεϊμάν Σαρρή.