Menu

Στην Πάτρα οι Δικηγόροι μας…Πρεμιέρα με Χανιά

Στην Πάτρα οι Δικηγόροι μας…Πρεμιέρα με Χανιά
jumbo-banner
Για το 9ο πανελλήνιο πρωτάθλημα δικηγορικών συλλόγων, που θα διεξαχθεί στην Πάτρα προετοιμάζονται η Ρόδος και η Κως.
Την προσεχή Τρίτη πρόκειται να ξεκινήσει στην αχαϊκή πρωτεύουσα, το 9ο πανελλήνιο πρωτάθλημα μπάσκετ δικηγορικών συλλόγων στο οποίο θα πάρουν μέρος οι ομάδες από τη Ρόδο και την Κω, όπως έγινε και πέρσι στη Χαλκιδική. Στο φετινό πρωτάθλημα θα πάρουν μέρος 24 ομάδες, που χωρίστηκαν σε οκτώ ομίλους.
Η Ρόδος βρίσκεται στον ίδιο όμιλο με το Νόμο Θεσσαλονίκης και την Πάτρα, ενώ η Κως με τα Χανιά και τα Γιαννιτσά και μόνο οι πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο θα περάσουν στους «8».
Συγκεκριμένα οι πρώτες ομάδες θα διεκδικήσουν μία θέση από την 1η έως την 8η, οι δεύτερες από την 9η έως την 16η και οι τρίτες από την 17η έως την 24η.
Για πρώτη φορά φέτος θα συμμετάσχουν 24 ομάδες στο πανελλήνιο δικηγορικό πρωτάθλημα. Στην πρεμιέρα (12 Ιουλίου), η Ρόδος θα παίξει στο κλειστό γυμναστήριο της Παναγίας Αλεξιώτισσας με το Νόμο Θεσσαλονίκης, ενώ η Κως με τα Χανιά.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Αριστοτέλης, Αμαλιάδα, Λάρνακα/ Αμμόχωστος/ Πάφος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Κως, Χανιά, Γιαννιτσά
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Λεμεσός, Βέροια, Χαλκιδική
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Πειραιάς, Αγρίνιο, Κόρινθος
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: Ηράκλειο, Καλαμάτα, Θέμις
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: Ρόδος, Νόμος, Πάτρα
Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ: Αθήνα, Λάρισα, Ιωάννινα
Η’ ΟΜΙΛΟΣ: Σέρρες, Πύργος, Λευκωσία
ΤΡΙΤΗ(12/07):
Ε.Α.Π. (18:00): Αριστοτέλης- Αμαλιάδα (α’ όμιλος)
Π.Γ.Ε. (18:00): Πειραιάς- Αγρίνιο (δ’ όμιλος)
Παναγία Αλεξιώτισσα (18:00): Θέμις Καλαμάτα (η’ όμιλος)
Απόλλωνα (18:00): Σέρρες- Πύργος (η’ όμιλος)
Ε.Α.Π. (20:00): Κως- Χανιά (β’ όμιλος)
Π.Γ.Ε. (20:00): Λεμεσός- Βέροια (γ’ όμιλος)
Παναγία Αλεξιώτισσα (20:00): Ρόδος- Νόμος (στ’ όμιλος)
Απόλλωνα (20:00): Αθήνα- Λάρισα (ζ’ όμιλος)
ΤΕΤΑΡΤΗ(13/06):
Ε.Α.Π. (18:00): Γιαννιτσά- Χανιά (β’ όμιλος)
Π.Γ.Ε. (18:00): Χαλκιδική- Βέροια (γ’ όμιλος)
Παναγία Αλεξιώτισσα (18:00): Πάτρα- Νόμος (στ’ όμιλος)
Απόλλωνα (18:00): Ιωάννινα- Λάρισα (ζ’ όμιλος)
Ε.Α.Π. (20:00): Λάρνακα/Αμμόχωστος/Πάφος- Αμαλιάδα (α’ όμιλος)
Π.Γ.Ε. (20:00): Κόρινθος- Αγρίνιο (δ’ όμιλος)
Παναγία Αλεξιώτισσα (20:00): Ηράκλειο- Καλαμάτα (ε’ όμιλος)
Απόλλωνα (20:00): Λευκωσία- Πύργος (η’ όμιλος)
ΠΕΜΠΤΗ(14/07):
Ε.Α.Π. (18:00): Αριστοτέλης- Λάρνακα/Αμμόχωστος/Πάφος (α’ όμιλος)
Π.Γ.Ε. (18:00): Πειραιάς- Κόρινθος (δ’ όμιλος)
Παναγία Αλεξιώτισσα (18:00): Θέμις- Ηράκλειο (ε’ όμιλος)
Απόλλωνα (18:00): Σέρρες- Λευκωσία (η’ όμιλος)
Ε.Α.Π. (20:00): Κως- Γιαννιτσά (β’ όμιλος)
Π.Γ.Ε. (20:00): Λεμεσός- Χαλκιδική (γ’ όμιλος)
Παναγία Αλεξιώτισσα (20:00): Ρόδος- Πάτρα (στ’ όμιλος)
Απόλλωνα (20:00): Αθήνα- Ιωάννινα (ζ’ όμιλος)

dimokratiki.gr
kos patisserie
επιστροφή στην κορυφή