ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ!!! 2η θέση στην Ελλάδα για Χατζηνικολάου/Κώστογλου στο μπιτς βόλεϊ

Αύγουστος 08, 2016

Έπεσε το απόγευμα της Κυριακής (7/8) η αυλαία της τελικής φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Juniors U19 στις φιλόξενες εγκαταστάσεις του «Sailing The Club» στο Σχινιά.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, χαρίζοντας όμορφες «μάχες» στην άμμο πάντα σε αγωνιστικά πλαίσια. Η ομάδα μας Χατζηνικολάου/Κώστογλου, στον πρωινό ημιτελικό νίκησε με 2-0 σετ τους Βολιτάκη/Κολά από την Κρήτη και έκλεισε θέση στον απογευματινό τελικό με αντιπάλους τους Ιωαννίδη/Κανέλλο από Θεσσαλονίκη και Πρέβεζα αντίστοιχα.

Στον τελικό των εφήβων έπεσαν κορμιά είχαμε εξαιρετικό θέαμα και στο φινάλε οι Κανέλλος Ι./Ιωαννίδης Π. αναδείχτηκαν πρωταθλητές Ελλάδας, καθώς επικράτησαν με ανατροπή 2-1 (21-23, 21-17, 15-12) των Κώστογλου Σ./Χατζηνικολάου Δ. που με τη σειρά τους ανέβηκαν στο δεύτερο σκαλί του βάθρου. Την 3η θέση κατέλαβαν οι Βολιτάκης Δ./Κόλα Α.

Οι αθλητές μας συνεχίζουν την προσπάθειά τους, καθώς θα μείνουν στην Αθήνα για κοινές προπονήσεις με την εθνική Κ22. Την Τετάρτη θα αναχωρήσουν για την Τσεχία προκειμένου να συμμετάσχουν στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ18 που θα γίνει στην πόλη Μπρνό το διάστημα 11-14 Αυγούστου.