Menu

20 σύλλογοι μοιράσθηκαν τα 38 μετάλλια, της 3ης ημέρας του Πανελληνίου ταε κβο ντo itf

20 σύλλογοι μοιράσθηκαν τα 38 μετάλλια, της 3ης ημέρας του Πανελληνίου ταε κβο ντo itf
jumbo-banner
Οι πρωταγωνιστές στο αγώνισμα μάχης παίδων, κορασίδων

Φινάλε γεμάτο δράση και δυνατές μονομαχίες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ταε κβον ντό itf παίδων, κορασίδων, παμπαίδων, παγκορασίδων, στο νέο κλειστό της ΧΑΝΘ, στην Θεσσαλονίκη. Το αγωνιστικό πρόγραμμα της τρίτης και τελευταίας  ημέρας περιλάμβανε το αγώνισμα της μάχης, για τις κατηγορίες 13 και 14 ετών.

Ο ΑΓΣ Κερατσινίου και ο ΑΣ Βασιλικών Mars ήταν οι σύλλογοι που κατέκτησαν από δύο χρυσά μετάλλια, ενώ ο ΑΣ Νεάπολη Μακεδονική Δύναμη ο σύλλογος που κατέκτησε τα περισσότερα μετάλλια, συνολικά οκτώ.

Στους αγώνες συμμετέχουν 496 μικροί αθλητές και αθλήτριες, από 80 περίπου σωματεία απ’ όλη την Ελλάδα και υποστηρικτές της προσπάθειας της διοργανώτριας Αθλητικής Ομοσπονδίας Ταε Κβον Ντό Ελλάδας (Α.Ο.Τ.Ε.), ήταν ο Δήμος Θεσσαλονίκης, η ΧΑΝΘ και το Capsis Hotel Θεσσαλονίκη.
taekwondoitf o dt 22 2014 11 06 f2
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τρίτης ημέρας, στο αγώνισμα της μάχης:
•Παίδες
-35 κ.: 1) Καλογρίδης Παναγιώτης (ΑΓΣ Κερατσινίου), 2) Μπαχαράκης Κωνσταντίνος (ΑΣ Απόλλων Αλεξανδρουπόλεως)
-40   κ.:1) Σαρρής Αθανάσιος (ΑΣ Ζέας), 2) Καρβούνης Παναγιώτης (ΑΣ Ζέας), 3οι) Βαλλιάνος Σωκράτης (ΑΓΣ Κερατσινίου), Τεμπερεκίδης Γρηγόριος (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.)
-45  κ.: 1) Γάρρας Χρήστος (ΑΓΣ Κερατσινίου), 2) Παπαδημητρίου Δημήτριος (ΑΓΣ Κερατσινίου), 3οι) Ματράκης Κωνσταντίνος (ΑΓΣ Κερατσινίου), Μιχαήλ Αθανάσιος (ΑΓΣ Κερατσινίου)
-52   κ.:1) Νασιούδης Αχιλλέας (ΑΣ Βασιλικών Mars), 2) Σπανόπουλος Νικόλαος (ΑΣ Μετεώρων), 3οι) Μορτόπουλος Σταύρος (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), Ροδανίδης Βασίλειος (ΑΣ Ντοτζάνγκ)
-59  κ.: 1) Μπουζούκης Φώτιος (ΑΣ Αστέρας Δ. Μίκρας), 2) Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), 3οι) Καμτσόγλου Στέφανος (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), Χατζηϊορδάνογλου Μιχάλης (ΑΣ Αστέρας Δ. Μίκρας)
+59  κ.: 1) Τερσενίδης Αντύπας (ΓΑΣ Chon – Ji), 2) Βαλιάνος Σταύρος (ΑΣ Λευκός Πύργος), 3οι) Καζάκης Ηλίας (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), Αμέντας Αναστάσιος (ΑΓΣ Ζωγράφου)
 
•Κορασίδες
-43  κ.: 1) Παπατσικουράκη Αικατερίνη ( ΑΣ Βασιλικών Mars), 2) Συφοράκου Αικατερίνη (ΑΓΣ Κερατσινίου), 3ες) Τσινίδου Ελεάνα (ΑΣ Ηρακλής Θέρμης), Μαραζάκη Λευκοθέα (ΑΣ Χερσονήσου Ηρακλείου)  
-50  κ.: 1) Βασάλου Αφροδίτη (ΑΣΦΗ Νέα Σμύρνη), 2) Βήτου Αιμιλία (ΑΣ Μίκρας), 3ες) Παπαδάτου Διονυσία (ΑΣ Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης), Τσάμπουρα Φραντζέσκα (ΑΓΣ Καστέλας)
-57  κ.: 1) Γεωργιάδη Σοφία (ΑΓΣ Ν. Φιλαδέλφειας), 2) Καλκίτσα Ελισάβετ (ΑΣ Άτλας Θεσσαλονίκης), 3ες) Καράπαλη Χρυσούλα (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), Νικολοπούλου Φανή (ΑΣΦ Αγ. Παρασκευής)
+57  κ.: 1) Κατινιού Στυλιανή (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), 2) Τόλογλου Ελένη (ΑΣ Άτλας Θεσσαλονίκης), 3ες) Ξαγοραράκη Θεανώ (ΑΣ Νεάπολη Μακ. Δύν.), Μαρούλη Παρασκευή (ΑΣ Ζέας)
taekwondoitf o dt 22 2014 11 06 f3
Η συγκομιδή μεταλλίων των 20 συλλόγων που «είδαν» αθλητές τους στο βάθρο…
•8 μετάλλια
ΑΣ Νεάπολη Μακεδονική Δύναμη (χρυσό, αργυρό, 6 χάλκινα)
•7 μετάλλια
ΑΓΣ Κερατσινίου (2 χρυσά, 2 αργυρά, 3 χάλκινα)
•3 μετάλλια
ΑΣ Ζέας (χρυσό, αργυρό, χάλκινο)
•2 μετάλλια

ΑΣ Βασιλικών Mars (2 χρυσά), ΑΣ Ά    τλας Θεσσαλονίκης (2 αργυρά), ΑΣ Αστέρας Δ. Μίκρας (χρυσό, χάλκινο)
•1 μετάλλιο
Χρυσά οι ΑΣΦΗ Νέα Σμύρνη, ΑΓΣ Ν. Φιλαδέλφειας, ΓΑΣ Chon – Ji, αργυρά οι ΑΣ Μίκρας, ΑΣ Απόλλων Αλεξανδρουπόλεως, ΑΣ Μετεώρων, ΑΣ Λευκός Πύργος και χάλκινα οι ΑΣ Ηρακλής Θέρμης, ΑΣ Χερσονήσου Ηρακλείου, ΑΣ Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης, ΑΓΣ Καστέλας, ΑΣΦ Αγ. Παρασκευής, ΑΣ Ντοτζάνγκ, ΑΓΣ Ζωγράφου.
kos patisserie
επιστροφή στην κορυφή