Menu

Γιάντσιος, Ρωμάντζη, Αερικός, Τσακίρη, οι νικητές στην Α’ Κατηγορία τοξοβολίας

Γιάντσιος, Ρωμάντζη, Αερικός, Τσακίρη, οι νικητές στην Α’ Κατηγορία τοξοβολίας
jumbo-banner

Ο Κωνσταντίνος Γιάντσιος (Τετραπτερυλλίς) με την Ελπίδα Ρωμάντζη (ΣΚΟΑΑΠΘ) στο Ολυμπιακό τόξο και ο Χρήστος Αερικός (ΑΣΣ Απόλλων Περάματος) με την Αναστασία Τσακίρη (ΣΟΕΛ) στο Σύνθετο τόξο, ήταν οι νικητές στους αγώνες Α’ Κατηγορίας Κλειστού Χώρου (ΚΧ) της τοξοβολίας και ανέβηκαν στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου. Αγώνες που έγιναν με απόλυτη επιτυχία και υψηλές επιδόσεις, στο κλειστό του Ελληνικού, στην αίθουσα της ξιφασκίας.

Ο Πανελλήνιος ΓΣ που κατέκτησε τα περισσότερα μετάλλια, συνολικά 5 (2 χρυσά, 1 αργυρό, 2 χάλκινα) και ακολούθησαν
με 4 μετάλλια Τετραπτερυλλίς (3 χρυσά –τα περισσότερα στην διοργάνωση-, 1 χάλκινο), Ακαδημία Τοξοβολίας (1-2-1), ΣΟΑΑΣΟΕΕ (0-1-3),
με 3 μετάλλια Π.Α.Ο. (2-1-0), ΓΑΣ Χολαργού με 3 (0-2-1),
με 2 μετάλλια ΣΚΟΑΑΠΘ (1-1-0), ΓΑΣ Κερατέας (0-1-1) και
με 1 μετάλλιο Α.Σ.Σ. Απόλλων Περάματος (1-0-0), Σ.Ο.ΕΛ (1-0-0), Εθνικός ΓΣ (0-1-0), ΣΚΟ.ΛΕ.Κ (0-1-0), Α.Ο.Τ. Αχαιοί (0-0-1), Στόχος (0-0-1).

Τα 33 μετάλλια στις 11 κατηγορίες κατέκτησαν:

• Ολυμπιακό Τόξο (Recurve) – 18 μ.

Άνδρες Α
1) Γιάντσιος Κωνσταντίνος (Τετραπτερυλλίς),
2) Κωνσταντόπουλος Κωνσταντίνος (Εθνικός ΓΣ),
3) Καλογιάννης Βασίλειος (ΑΟΤ Αχαιοί),

Γυναίκες Α
1) Ρωμάντζη Ελπίδα (ΣΚΟΑΑΠΘ),
2) Αγραγγέλου Μαρία (ΣΚΟΑΑΠΘ),
3) Χόρτη Αριάδνη (ΣΟΑΑΣΟΕΕ),

Νέοι Άνδρες Α
1) Κουκουζέλης Ανδρέας (ΠΑΟ),
2) Ζέρβας Ραφαήλ-Χαράλαμπος (ΓΑΣ Χολαργού),
3) Αρχοντής Γεώργιος (Πανελλήνιος),

Νέες Γυναίκες Α
1) Ανδρούτσου Αργυρώ (Τετραπτερυλλίς),
2) Συναδινού Φοίβη (Πανελλήνιος),
3) Μπαρούνη Πολυξένη (Στόχος),

Έφηβοι Α
1) Μπρουτζάκης Γεώργιος (Τετραπτερυλλίς),
2) Κοτσιφάκης Μιχαήλ (ΣΚΟΛΕΚ),
3) Δρακιώτης Χριστόφορος (Ακαδημία Τοξοβολίας),

Νεανίδων Α
1) Κονιτοπούλου Ελευθερία (Πανελλήνιος),
2) Μερμέλα Μαρία (ΠΑΟ),
3) Δράκου Αναστασία (Τετραπτερυλλίς),

• Σύνθετο Τόξο (Compound) – 18 μ.

Άνδρες Α
1) Αερικός Χρήστος (ΑΣΣ Απόλλων Περάματος),
2) Κωστόπουλος Αθανάσιος (ΣΟΑΑΣΟΕΕ),
3) Κουμερτάς Σταύρος (ΣΟΑΑΣΟΕΕ),

Γυναίκες Α
1) Τσακίρη Αναστασία (ΣΟΕΛ),
2) Χρονοπούλου Αικατερίνη (ΓΑΣ Χολαργού),
3) Γιαννακοπούλου Μαρία (ΣΟΑΑΣΟΕΕ),

Νέες Γυναίκες Α
1) Συναδινού Αλθαία (Πανελλήνιος),
2) Κορρέ Κερασιά (ΓΣ Κερατέας),
3) Κονιδάρη Κωνσταντίνα (Πανελλήνιος),

Έφηβοι Α
1) Τσελεμπάνης Αθανάσιος (ΠΑΟ),
2) Βαββάς Ιωάννης (Ακαδημία Τοξοβολίας),
3) Δημητρακόπουλος Απόστολος (ΓΑΣ Χολαργού),

Νεάνιδες Α
1) Ελευθερίου Μαρία (Ακαδημία Τοξοβολίας),
2) Αντωνοπούλου Ελευθερία (Ακαδημία Τοξοβολίας),
3) Ζαϊμίδη Αλεξάνδρα (ΓΣ Κερατέας).

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

kos patisserie

Ετικέτες

Τοξοβολία,
επιστροφή στην κορυφή